Валентич: Не показахме и 20% от потенциала си! Вярвам в отбора, в играчите и в този проект

0

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Азрудин Валентич – сподели мнението си за равенството с Монтана.

„Губейки с 0:1, аз съм доволен от точката, тъй като успяхме да изравним. Разбира се, ако преди мача някой ме беше попитал дали една точка ще ме зарадва, щях да отговоря „не“.

Еспиноса не е готов физически за цял мач. Той силов футболист, силен е физически, затова го използваме в определени ситуации. Затова днес го използваме като втори нападател срещу дълбоката отбрана на отбрана, когато не е лесно да се създадат възможности. Той ни помогна в ситуациите при подавания в наказателното поле, но ни помогна и в защита при бързите контри на съперника.

Видяхме силните страни на Монтана, но днес допуснахме много положения след наши грешки, включвайки гола и няколко статични положения. Отдавам го на напрежението, на това, че футболистите ни знаеха, че трябва да спечелим този мач.

Бяхме готови и за други формации на съперника. Монтана дойде, за да вземе точка и се справи много добре с играта си в защита.

Не съм доволен от нашата игра. Не показахме и 20% от потенциала си. Знам на какво е способен този отбор. Днес видяхме това, на което сме способни 10 минути през първото полувреме и преди гола, който отбелязахме.

Най-голямото предизвикателство пред нас е да си върнем увереността в собствените сили. Работим над това. Футболисти, които се възстановяват, се присъединяват постепенно и работим да се върнат към най-доброто си състояние.

Всичките изминали мачове бяха равностойни, предстоящите също ще са такива. Нуждаем се от много повече вяра. Ще продължим да се борим за точки в оставащите кръгове.

Позитивите са, че в последните два кръга стигнахме до позитивен резултат, въпреки че губихме до последните минути. На нашия отбор му трябва един мач, в който да покаже най-доброто от себе си. Надявам се, че това ще се случи в сряда в мача за Купата. Вярвам в отбора, в играчите и в този проект. Съвсем скоро ще покажем това, на което сме способни“, коментира Валентич.