Валентич: Горд съм! Моят отбор никога няма да се предаде

0

Старши треньорът на Ботев (Пд) – Азрудин Валентич – сподели мнението си за равенството с Левски.

„Тежък мач, имайки предвид, че играхме 120 минути срещу ЦСКА 1948. Последните няколко дни работихме над физическото и психологическо състояние на отбора. Най-вече върху психиката, тъй като не сме побеждавали тук от 29 години. Много съм горд от показаното днес. Видях отбор, който не се страхуваше от съперника и искаше да спечели. Видях отбора си да играе много по-бързо и агресивно. Трябва ни малко време. Първото полувреме имахме проблеми по левия фланг. След гола имахме контрол над играта имахме няколко 100-процентови шансове. За съжаление това са грешките на младостта – загубихме 2-3 важни топки и Левски ни наказаха.

През второто полувреме пресирахме по друга система. Левски имаше доста повече проблеми с това. С всяка минута играхме все по-добре. Заслужено взехме точка. Моят отбор никога няма да се предаде. Играхме до последната минута, опитвахме да спечелим. Това е нашият стил, нашата философия. С всяка изминала седмица ще подобряваме представянето. Много се радвам възпитаници на нашата школа, които днес играха срещу Левски. Искаме да даваме шанс на нашите момчета.

Тежък мач. Особено след срещата в сряда“, коментира Валентич.