Валенсия стъжни живота на домакините на Мондиала! Еквадор тресна Катар в първия мач (ВИДЕО)

0
ekvador ener valensiq
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup
-
-

Катар загуби мача, с който се откри Мондиал 2022. На стадион „Ал Байт“ Еквадор домакините отстъпиха с 0:2 на Еквадор. В герой за победителите се превърна Енер Валенсия, който реализира и двете попадения.

Еквадор стигна до гол след по-малко от 180 секунди игра. Саад Ал Шееб се намеси неубедително при центриране. Естрада с акробатично изпълнение намери Енер Валенсия, който с глава порази целта. След намесата на ВАР, обаче попадението бе отменено заради засада на Естрада.

В 16-ата минута Еквадор все пак поведе. Енер Валенсия бе фаулиран от Ал Шееб в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен, бележейки първи гол на Мондиала за 0:1.

В 31-ата минута Еквадор удвои аванса си. Автор и на това попадение стана Енер Валенсия. След центриране отдясно, той засече с глава от 10-ина метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата за 0:2.

Катар по чудо не върна интригата в 5-ата минута на даденото продължение. След центриране отдясно, оставеният абсолютно непокрит на границата вратарското поле Али Аломоез засече с глава. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 55-ата минута Еквадор можеше да стигне до трето попадение. Ромарио Ибва шутира от границата на наказателното поле. Ал Шееб обаче този път реагира добре и успя да избие.

В 86-ата минута Мохамед Мунтари стреля от въздуха от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Катар: Ал Шееб, Хишам, Куки, А.Хасан, Мигел, Хатем, Будаиф, Ахмед, Ал-Хейдос, Али, Афиф

Еквадор: Галиндес, Пресиадо, Торес, Инкапие, Еступинан, Плата, Мендес, Кайседо, Ибара, Валенсия, Естрада