В ЦСКА-София бесни на грешника Чорбаджийски!

0
bojidar chorbadjiiski
Снимка: lap.bg

Фенове и съотборници са бесни на защитника на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски след загубата с 1:2 от „Копенхаген“ в Лига Европа, твърди „България днес“. Бранителят провали отбора, след като си изкара глупав червен картон още през първото полувреме и остави съотборниците си да играят 50 минути с човек по-малко срещу коравите датчани. „Червените“ започнаха вихрено мача под рева на 25 000 екзалтирани фенове на „Васил Левски“ и откриха чрез бразилеца Мауридес, който вкара 6-ия си гол в 6 мача за ЦСКА-София. През втората част „армейците“ се пречупиха и допуснаха два гола, като вторият падна от дузпа след нарушение на Кирил Десподов. Изгонването на Чорбаджийски и наказателният удар бяха доста пресилени и публиката заскандира бурно „Мафия“ към съдията Берт Вертентен. Въпреки това Чорбаджийски действително удари с лакът в главата съперник, което намали до минимум шансовете на ЦСКА-София да продължи напред.

Треньорът Нестор Ел Маестро бе бесен от загубата и обяви, че е бил сигурен в победата, ако отборът му не бе останал с човек по-малко.

Чорбаджийски почти сигурно няма да бъде наказан от ръководството на клуба. Защитникът е любимец на шефовете, а на „Армията“ се говори, че баща му е пръв приятел с Гриша Ганчев. Таткото на защитника Бранко Чорбаджийски е военен пилот и преди 7 години в продължение на пет месеца бе държан в плен в Судан. Неговият син от години е рисков играч и неведнъж „червените“ са губили заради него. Чорбаджийски има опит и в ударите с лакти в главата – през миналия сезон той свали играч на „Дунав“, но тогава съдията не посмя да го изгони.

Напоследък Чорбаджийски силно се разсейва и от красивото си гадже Анастасия, с която явно предпочита да прекарва времето си, вместо да работи за коригирането на грешките си в играта. За щастие на „червените“ фенове юношата на ЦСКА ще пропусне реванша с „Копенхаген“ заради червения картон, а на негово място се завръща капитанът Николай Бодуров.

Треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро отказа да търси причината за загубата в съдийските решения. „Играхме страхотно в първите минути – коментира сърбинът. – След това се видя, че сме излезли срещу силен опонент. Сигурен съм, че 11 срещу 11 щяхме да спечелим. Видях ситуациите, но нямам какво да кажа за отсъжданията на съдията. Винаги е трудно, когато загубиш с такъв резултат у дома. „Копенхаген“ играе тактически много грамотен футбол. Ще бъде много тежък реванш шансовете вече са по-малки. Разочарован съм, играчите опитаха да дадат всичко от себе си. Не заслужавахме да загубим.“

Извършилият нарушението за дузпата Кирил Десподов се нахвърли върху рефера и обяви, че „Копенхаген“ са играли с 12 души. Крилото асистира за гола на ЦСКА-София, но през втората част се умори и след грешката си бе сменен.

„Биха ни доста нелепо – каза Десподов. – С помощ от т.нар. 12-и играч“. Каквото да кажа… Не искам да обвинявам никого. Бранихме се докато имаме сили. Това е положението, с 10 човека направихме всичко възможно. Благодарим за подкрепата на хората. А имахме голяма възможност да ги зарадваме… Виждате, че „Копенхаген“ не са нищо особено, помогнаха им червеният картон и дузпата. В реванша може да имаме успех, ако играем футбола, който иска нашият треньор. Шансовете ни остават, можем да ги отстраним.“