В ЦСКА 1948 треперят за национал! Ще спират ЦСКА-София с попълнения от Левски и Лудогорец

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

На „Армията“ проблемите с контузени не са тайна, но и в ЦСКА 1948 положението не е розово. Тодор Киселичков и компания до последно ще треперят за Ивайло Чочев, пише „Мач Телеграф“. Националът има проблем, който се появи след последните контроли на отбора и не може да отшуми. Лекарският щаб прави всичко възможно, за да го вдигне на крака, но според запознати шансовете му да излезе в дербито са нулеви.

Това важи и за още един основен играч на тима – Ангел Лясков. Той получи травма още по време на лагера в Банско и все още не може да се възстанови от нея.

Така Тодор Киселичков ще бъде принуден да спира съперника с дебютант в елита и играч, който има само 36 минути там. Става въпрос за новите попълнения Костадин Илиев, привлечен от Левски, както и Димитър Илиев от Лудогорец. Те може и да имат еднакви фамилии, но това е единственото общо между тях. Костадин Илиев е син на бившия играч на Пирин Стойне Илиев – Професора, а Димитър пък е роден в Горна Оряховица. Коста често попадаше в групата на „сините“ за мачовете от елита, но така и не записа дебют там. Защитникът се прояви единствено срещу Партизани (Червен бряг) за Купата. За разлика от него, Димитър Илиев има един мач за мъжете на Лудогорец. Той записа 36 минути при равенството 2:2 с Ботев (Пд) през пролетта на 2018 година, когато по традиция „орлите“ вече бяха станали шампиони и разпуснаха звездите си в почивка. Вариант за отбраната е и Лазар Марин, но се „компрометира“ именно в дерби с ЦСКА-София.