В самия край: Зоря ошамари яко ЦСКА-София (СНИМКИ)

0
Снимка: twitter.com/fczoryaofficial
-
-

ЦСКА-София загуби и втория си мач срещу Зоря (Луганск). В четвърти мач от груповата фаза на Лига на конференциите, игран на стадиона в Запорожие, „червените“ загубиха с 0:2. И двете попадения паднаха в самия край на мача – в 87-ата минута и дълбоко в добавеното време. С 0:1 пък воденият от Стойчо Младенов тим загуби и домакинството си на украинците.

Единственото по-интересно положение за първото полувреме бе в 24-ата минута и в актива на Зоря. След центриране отляво, Фаваров засече от десетина метра под ъгъл, но Бусато изби.

В 57-ата минута Кери центрира много добре от фал. Амос Юга засече с глава, но покрай дясната греда.

5 минути по-късно старши треньорът на ЦСКА-София – Стойчо Младенов – получи жълт картон за изразено недоволство от решение на главния съдия.

В 66-ата минута ЦСКА-София получи възможност да изпълни фал пред наказателното поле. Йомов пусна с пета за Кери, който стреля силно, но над вратата.

След изпълнения аут, домакините сгрешиха при изнасянето. Йомов открадна топката и изведе Кайседо сам срещу вратаря. Последният порази целта, но попадението бе отменено заради засада.

Минутка по-късно Йомов нахлу в наказателното поле и нанесе силен удар, който обаче не бе прецизен и излезе в аут.

В 84-ата минута ЦСКА-София пропусна най-чистото положение в мача. Кери изведе Баи сам срещу вратаря. Последният стреля от ъгъла на вратарското поле, но покрай лявата греда.

180 секунди по-късно Зоря поведе. „Червените“ изпълниха тъч, след който Лам се засуети. Заеди му отне топката, влезе на метър-два в наказателното поле и с прецизен удар порази долния ляв ъгъл на Бусато за 1:0.

В 5-ата минута на даденото продължение Зоря сложи точка на спора. Домакините организираха скоростна контра, в края на която Саядманеш от границата на вратарското поле засече успореден пас отляво за крайното 2:0.