В продължил близо 3 мач: Ботев (Пд) и Локо (Сф) се занулиха, Неделев се завърна в игра (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
botev sofiq lokomotiv sofiq viktor genev
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) не излъчиха победител в първия мач от пролетния дял на надпреварата в efbet Лига. В двубой от XIX кръг на първенството, игран в Коматево, съперниците завършиха спора помежду си при резултат 0:0. Любопитно е, че мачът започна по програма в 17:30 ч., но завърши чак в 20:10 ч. Причината бе, че на полувремето спря токът в Коматево, което забави с близо час началото на втората част. Двубоят ще се запомни и с друго – след дълго отсъствие, в игра за „канарчетата“ се завърна Тодор Неделев.

Преди началото на срещата бе почетен Вангел Делев – легенда на Ботев. Той получи специална фланелка, като по този начин „жълто-черните“ продължиха традицията да отдават заслуженото на свои бивши футболисти.

Ботев можеше да поведе в 11-ата минута. Точукву Ннади направи отличен пробив и изведе Джеймс Ето’о сам срещу вратаря. Александър Любенов обаче много бързо успя да скъси разстоянието и да избие в корнер удара на полузащитника на „канарчетата“.

10 минути по-късно Франса проби отдясно и центрира. Франса от 12 метра засече с десния крак от движение, но над напречната греда.

180 секунди след това Бароан нахлу в наказателното поле, след което даде успореден пас. Николай Минков засече от чиста позиция. Любенов обаче със страхотна намеса успя някак да избие с крак.

В ответната атака Митков шутира мощно от дъгата на наказателното поле. Ханкич първоначално изпусна топката, но след това успя да я улови току преди Франса да направи добавка.

В 34-ата минута Димо Бакалов стреля от наказателното поле по диагонала, но над вратата.

В даденото продължение Ботев по чудо не откри резултата. Конате проби отляво, след което върна на границата на наказателното поле. Там Антоан Бароан засече с левия крак от движение. Топката прехвърли Любенов, но разтресе горната греда.

След края на полувремето, токът в Коматево угасна. Това постави под сериозна въпросителна довършването на мача. Все пак, след близо едночасово закъснение, двубоят бе подновен.

В самото начало на втората част Митков нанесе удар от дистанция, който премина покрай дясната греда.

Ботев отговори с опасна атака, в края на която Бароан шутира извън наказателното поле – слабо и право в Любенов. В ситуацията нападателят подходи изключително егоистично, след като при пас вляво щеше да изведе Уме Емануел сам срещу вратаря.

В 78-ата минута Минков бе изведе сам срещу вратаря и нанесе удар по диагонала. Любенов обаче за пореден път в мача бе на висота и изби.

10 минути след това Локо насмалко да поведе. Митков изпълни изключително опасно фал пред наказателното поле. Топката обаче „облиза“ дясната греда и спря във външната част на мрежата.