В последните 3 мача: Жоао Паоло с пряко участие в гол на всеки 43 минути

0

Бразилецът Жоао Паоло се завърна в Коматево повече от успешно. 30-годишният нападател е под наем в Ботев Пд от Лудогорец, а ефектът му върху играта на канарчетата бе моментален. В 4-те си мача през пролетта Паоло вече има 4 гола и 2 асистенции. Той направи повторен дебют за Ботев в пловдивското дерби (0:0). А всичките му преки участия в голове настъпиха в последните 3 срещи.

Бразилецът се отличи с гол и асистенция както при 3:0 над Витоша, така и при 4:2 над Верея, а срещу Дунав (3:0) вкара две от попаденията. В тези три срещи Паоло записа 261 минути – по 90 с бистричани и заралии и 81 с русенци, а директното му участие е в 6 гола. Това означава, че бразилецът има пряко пръст в попадение на всеки 43 минути и половина!

В момента Паоло е 4-ти в отбора по реализирани голове в шампионата, като пред него са Неделев (9), Стивън Петков (7) и Балтанов (5).