В Полша се скъсаха да хвалят роден национал(ВИДЕО)

0
-
-

Медиите в Полша не спират да хвалят българския нападател Алекс Колев за играта му и най-вече заради гола му срещу Вилса (Краков) при победата на неговия Стал (Миелец) от четвъртия кръг на Екстракласа. Българинът се разписа със страхотен удар в 42-ата минута. Тогава 28-годишният нападател простреля неспасяемо с левия крак извън наказателното поле вратаря Павел Кежчек за 1:0. В крайна сметка Стал спечели с 2:1 и така се поздрави с първа победа над гранда от Краков от 21 години насам. Другият българин в състава от Миелец Божидар Чорбаждийски лекува контузия и не бе в състава.

“Попадението на Колев със сигурност ще спечели наградата за най-красив гол. Стал може да празнува, след като първата победа за сезона дойде срещу отбор, който не бе побеждаван много-много отдавна”, написаха местните медии.