В Полша се радват за края на сушата на Швиерчок, в Румъния във възторг от Кешеру

0
qkub shvierchok
Снимка: ludogorets.com

Медиите в Полша са доста щастливи от факта, че проектонационалът Якуб Швиерчок отново играе и вкарва голове.

„248 минути! Толкова бяха нужни на Якуб Швиерчок да отбележи дебютния си гол за сезон 2018/19 в Първа лига.

Той влезе като резерва на почивката при победата над Септември с 4:1 и вкара гол секунди, след като се появи на терена“, пише изданието „Wp“.

Както пръв „Меридиан Мач“ писа, новият треньор на Лудогорец Антони Здравков реши да „размрази“ поляка, който определено не бе долюбван от напусналия вече Разград Пауло Аутуори. И вече Шверчок започна да се отплаща на своя наставник за решението.

Румънски издания пък са във възторг от двете попадения на Клаудиу Кешеру срещу Септември. „Клаудиу Кешеру е неудържим в България“, пише „Fanatik“.

„Кешеру вкара два пъти при победата на Лудогорец над Септември“, е заглавието на “Stiripesurse“.