В Нидерландия обявиха „червен“ защитник за авантюрист

0
Снимка: cska.bg

Любопитна аналогия направиха медиите в Нидерландия по повод централния защитник на ЦСКА-София Мено Кох, определяйки червения клуб като авантюра. Сайтът на футболното списание Elf Voetbal публикува статия, в която връща лентата до 2013 година, когато дубълът на ПСВ Айндховен дебютира в Първа дивизия, второто ниво в Ниската земя.

На 3 август 2013-а Мено Кох е сред титулярите за Йонг ПСВ, както наричат тима, и има ключова роля за равенството 2:2 като гост на Спарта Ротердам. Четвърт час преди края именно 17-годишният тогава Кох носи точката на младите филипси, като завършва сезона с цели 8 попадения – личен рекорд в кариерата му дотук.

„Мено успя да запише едва 4 минути в два мача за първия състав на ПСВ, после премина в НАК Бреда. Днес Кох е авантюрист – след 2 сезона в Юпен, сега той играе в ЦСКА София в България“, се отбелязва в рубриката „Къде са те сега“.

Друг защитник, който обаче вече не е в ЦСКА-София – Нуно Томаш, пък все още няма отбор. Португалецът разтрогна с клуба в края на 2020-а, след като бе преотстъпен за 6 месеца във финландския КуПС Куопио. От „Армията“ обаче така и не съобщиха официално за раздялата./ „Тема спорт“