В мач с куп греди: Ботев (Пд) си осигури бараж за Европа с равенство на „Армията“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv
-
-

ЦСКА-София и Ботев (Пд) не излъчиха в пореден мач от плейофната фаза на Първа лига. Пред почти празните трибуни на стадион „Българска армия“ съперниците удариха общо 3 греди, но така и не стигнаха до попадение, завършвайки 0:0. Равенството обаче бе достатъчно на „канарчетата“, за да си подпечатат бараж за Лига на конференциите. В него пловдивчани ще срещнат Берое или ЦСКА 1948.

Още с първия съдийски сигнал домакините наложиха натиск, в самото начало удари на Варела и Йомов не намериха целта.

ЦСКА-София по чудо не поведе след малко повече от 120 секунди игра. Варела влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Георги Йомов засече от движение от 11 метра, но топката срещна лявата сглобка на вратата.

Ботев отговори след четвърт час игра. Реда Рабей шутира мощно на метър пред наказателното поле, насочвайки до дясната греда. Евтимов обаче показа отличен рефлекс и изби в корнер.

В 22-ата минута Кайседо нанесе хубав удар от дъгата пред наказателното поле, който обаче премина покрай лявата сглобка на вратата.

7 минути по-късно Неделев бе изведен в наказателното поле и стреля от движение. Евтимов обаче се справи безупречно.

В 45-ата минута ЦСКА-София имаше отлична възможност да поведе. Жорди Кайседо със силен удар от границата на наказателното поле насочи топката в долния десен ъгъл. Ханкич обаче с отлична реакция успя да избие в корнер.

След час игра ЦСКА-София за втори път в мача бе споходен от сериозен малшанс. След центриране от корнер, Гарсес засече с глава. Топката обаче срещна напречната греда.

В 87-ата минута Емануел Току нахлу в наказателното поле и от неголям ъгъл стреля. Топката обаче разтресе дясната греда.

60 секунди по-късно Маурисио Гарсес шутира от 7-8 метра. Ханкич обаче с фантастичен рефлекс успя да спаси. В ситуацията пък бе вдигната и засада.