В мач с 6 гола, дузпа, автогол и червен картон: ЦСКА-София отърва загуба от Шахтьор в последната минута (ВИДЕО)

0
cska otbor
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София не успя да спечели последната си контрола по време на лагера в Турция. „Червените“ и Шахтьор (Караганда) направиха атрактивно равенство – 3:3.

Шахтьор можеше да поведе още в 5-ата минута. Туткишев засече с глава от 10-ина метра центриране от корнер. Бусато обаче със страхотна реакция успя да избие пред голлинията.

Това обаче се случи в 37-ата минута. „Червените“ сгрешиха при изнасянето. Топката стигна до Максим Галкин, който с шут от 20-ина метра я прати в долния десен ъгъл на вратата на Бусато за 0:1.

Първата опасност за втората част бе в актива на Шахтьор. Татибаев бе изведен сам срещу Бусато. Стражът обаче бързо скъси дистанцията до нападател и изби топката от краката му.

В 57-ата минута ЦСКА-София по чудо не изравни. Линдсет даде прекрасен извеждащ пас. Дюкенс Назон излезе сам срещу вратаря, който обаче с изумителен рефлекс успя с една ръка да избие удара на нападателя.

5 минути по-късно „червените“ стигнаха до гол. Дюкенс Назон бе точен от дузпа за 1:1.

Скоро след това Назон се пребори в наказателното поле със съперник и шутира мощно, но и неточно.

В 71-ата минута ЦСКА-София можеше да осъществи пълен обрат. Де Нойер даде успореден пас отляво. Назон засече пред вратарското поле, но топката срещна лявата греда, а след това бе уловена от вратаря.

Това обаче се случи секунди по-късно. Линдсет бе изведен в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

180 секунди след това Тибо Вион изпълни фал преди съдийския сигнал. Затова той получи втори жълт и съответно червен картон. Главният съдия бе наобиколен от „червените“, но това не промени решението му. На мястото на французина в игра се появи Бамба и численото равенство на терена се запази.

В 80-ата минута Шахтьор изравни. Футболист на казахстанците настигна топката на аутлинията и върна назад. Роман Муртазаев пък с шут от 12-13 направи безпомощен Бусато за 2:2.

В 85-ата минута Шахтьор на свой ред осъществи обрат, повеждайки за втори път в мача. Амос Юга опита с шпагат да пресече остър успореден пас отляво. Вместо това, той прати топката в собствената си врата за 2:3.

ЦСКА-София изравни в последната минута. Шахтьор сгреши при изнасянето, Хайнц отне и даде извеждащ пас в наказателното поле. Дауда Бамба овладя, освободи се от съперник и, останал очи в очи с вратаря, не сгреши за 3:3.

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Густаво Бусато, 27. Маурисио Гарсес, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Илиан Антонов, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба

ШАХТЬОР (КАРАГАНДИ): 30. Шацкий, 67. Горизанов, 3. Толордава, 8. Букорац, 99. Алишаускас, 88. Каняс, 80. Туткишев, 48. Захаренко, 6. Чогадзе, 54. Галкин, 37. Флюк.