В Литекс се кефят: Торпилирахме „авиаторите“!

0
nesebar litex 30

В Литекс са особено щастливи от победата над ЦСКА 1948. Както е известно, „армейците“ не назовават името на „оранжевите“, а им казват Ботев (Луковит). Отговорът на ловчанлии обаче не закъсня. На официалния си сайт, след успеха с 1:0, те поместиха материал, озаглавен „Литекс торпилира „авиаторите“ с 1-0 след много битка и гол-красавец“. Любопитно е, че в него не се споменава, че Литекс игра цяло полувреме с човек повече, като тогава стигна и до победното попадение. Ето и текста на публикацията, без редакторска намеса:

Отборът на Литекс спечели с 1-0 у дома дербито срещу известният в родните футболни среди тим на „авиаторите“. Заявилият огромни амбиции за елита столичен отбор си тръгна победен от оранжевите младоци, които играха много надъхано и дисциплинирано. На Градския стадион в Ловеч момчетата на Живко Желев стигнаха до успеха с прекрасен гол от 25 метра на Денислав Мицаков. Левият бек се разписа в 59-та минута с неспасяем шут в сглобката на гредите. Домакините отбелязаха още две попадения по време на оспорваната среща чрез нападателя си Тонислав Йорданов, но те бяха отменени заради засада. Ловчанлии имаха и други шансове да покачат резултата, гостите също отправиха опасни удари, но в крайна сметка с победата заслужено се поздрави Литекс, изкачвайки се на 7-мо място с 10 спечелени точки от първите седем кръга на Втора лига.