В Италия: Откровено слабо ниво на ЦСКА, Рома контролираше играта 90 цял мач

0
Снимка: twitter.com/officialasroma

Водещата спортна медия в Италия „Гадзета дело спорт“ коментира победата на Рома с 3:2 при гостуването на ЦСКА-София в Лигата на конференециите. Тя акцентира върху доброто представяне на отбора, както и на факта, че вълците завършиха на първото място в група С, което беше подпомогнато и от равенството 1:1 между Заря и Бодьо/Глимт.

„Заслужена победа за джалоросите в София с два гола на Ейбрахам и още един на Майорал. Малко притеснение в края на мача, когато ЦСКА се върна в мача и предприе последен отчаян щурм в търсене на равенство. Това обаче беше напразно и Рома спечели. Като цяло, тимът контролираше играта от началото до края, което се дължеше и на откровено слабото ниво от страна на ЦСКА“, пише „Гадзета дело спорт“ в репортажа си за мача, цитиран от „Тема спорт“.

От изданието дадоха оценка 5,5 на червените по десетобалната система. Оттам отличиха влезлия на почивката Яник Вилдсхут (6,5), който през втората част тормозеше Рик Карсдорп и в крайна сметка се отчете с гол в добавеното време. С най-висока оценка логично е авторът на две попадения Ейбрахам – 7, докато вестникът е разочарован от изявите на вратаря Даниел Фузато и го оценява с 5. Медията не е впечатлена и от стража на софиянци Густаво Бусато и му дава оценка 4,5.