В голям студ Локо Пд победи достойно представилия се Созопол, англичанин дебютира за смърфовете (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Локомотив Пловдив спечели с 2:1 контролната среща срещу Созопол, която се игра в Поморие. Първоначално проверката трябваше да се състои в Созопол, но поради наводнения терен на „Арена Созопол“, мачът бе преместен в Поморие.

Лукас Салинас отправи удар в 7-ата минута, който премина встрани от вратата.

Александър Иванов тества вратаря на Созопол в 10-ата минута, но Васенев спаси.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 13-ата минута.

В 22-ата минута пред Поморие се откриха две последователни възможности, но ударите не бяха точни.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 38-ата минута. Бърза контраатака за пловдивчани бе завършена с попадение на Салинас.

В края на първото полувреме играчите на Локомотив имаха претенции за дузпа за игра с ръка на играч на Созопол в наказателното поле, но съдията не свири такава.

Новото попълнение на Локомотив Пловдив Конър Руан влезе в игра в 60-ата минута на мястото на Момчил Цветанов.

Созопол вкара гол в 64-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар стигна до рикошет в играч на Локомотив и топката се озова във вратата на Георги Милев.

Созопол: Р. Васенев, Д..Молдованов, Г.Радев, М. Димитров, Ив. Янчев, Д. Лефтеров, Г. Димов, С. Савов, Цв. Тодоров, Ив. Колев, Ариф Ферадов

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Александър Иванов