В драма с куп обрати: ЦСКА-София удари ЦСКА 1948 с дузпа след ВАР! Изгониха Любо Пенев (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

ЦСКА-София победи драматично ЦСКА 1948 в мач от I кръг на родния футболен елит. На националния стадион „Васил Левски“, пред обидно малко публика, отборът от „Българска армия“ се наложи с 3:2. Голът на успеха дойде в края, след дузпа, отсъдена след консултация с ВАР. Срещата бе съпроводена и с дузпа за ЦСКА 1948, както и с два червени картона – за футболиста на ЦСКА 1948 – Лазар Марин и старши треньора на ЦСКА-София – Любослав Пенев.

В 10-ата минута Валентин Йосков нахлу в наказателното поле на гостите, освободи се от Юрген Матей и шутира от отлична позиция. Защитник на ЦСКА-София обаче успя да се хвърли на шпагат и да пресече пътя на топката.

В 16-ата минута ЦСКА-София организира бърза контра. Яник-Сони Уайлдшът стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката премина над лявата сглобка на вратата.

5 минути по-късно Кери нанесе опасен удар от ъгъла на вратарското поле. Наумов обаче успя с една ръка да избие отиващата под гредата топка в корнер.

ЦСКА-София поведе в 29-ата минута. Кери изведе в наказателното поле Баи, който с прецизен удар по диагонала намери долния десен ъгъл на вратата за 0:1. Това бе дебютно попадение за французина с екипа на тима от „Българска армия“

180 секунди по-късно ЦСКА-София можеше да сложи точка на спора. Уайлдшът изведе Радослав Живков сам срещу вратаря. Ударът на нападателя обаче премина встрани от вратата.

След още 3 минути Амос Юга получи на чиста позиция в наказателното поле, но изстрелът му от движение бе високо над напречната греда.

В 42-ата Галин Иванов изведе на отлична позиция Георги Русев, чийто удар обаче беше крайно неточен.

В заключителните секунди на полувремето ЦСКА-София имаше нова отлична възможност. Турицов центрира отдясно, а Живков засече с глава. Наумов обаче направи фантастично спасяване, избивайки в корнер отиващата в горния ляв ъгъл топка.

Малко след това Юга засече с глава центриране в наказателното поле. Отново обаче Наумов спаси.

ЦСКА 1948 изравни по-малко от 120 секунди след началото на втората част. Георги Русев нахлу в наказателното поле и намери на прекрасна позиция Галин Иванов, койо обаче не успя да нанесе добър удар от движение, а футболист на ЦСКА-София изчисти в корнер. Русев се нае с изпълнението му и центрира, а влезлият на почивката Ивайло Чочев засече неспасяемо с глава за 1:1.

В 51-ата минута ЦСКА-София можеше да възстанови аванса си. Кери и Баи комбинираха отлично. Последният стреля мощно на метър-два в наказателното поле, но Наумов с поредното си страхотно спасяване изби в корнер.

В 58-ата минута ЦСКА 1948 осъществи пълен обрат. След центриране от корнер, Живков задържа Чочев и главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият беше безапелационен за 2:1.

Само 60 секунди по-късно Георги Русев бе на път да остане сам срещу вратаря в непосредствена близост до голлинията, но Матей в последния момент изби в корнер.

120 секунди след това Кери не сполучи от чиста позиция, а при последвалото разиграване Наумов изби току пред връхлитащия на празна врата Кайседо.

В 72-ата минута ЦСКА-София изравни. Амос Юга стреля по земя от над 30 метра. Топката отиде в Наумов, който обаче незнайно как не успя да я улови или избие и тя спря в мрежата му за 2:2.

Четвърт час преди края Кайседо се пребори с Пиргов пред вратарското поле, но ударът му бе изключително разочароващ и излезе в аут.

В 85-ата минута ЦСКА-София стигна до победата, след точно изпълнена дузпа от Юрген Матей. До удара от бялата точка се стигна след намесата на ВАР. Изстрел на Юга се отклони в ръката на Лазар Марин и топката излезе извън очертанията на терена. Първоначално Валентин Железов отсъди корнер. След консултация с ВАР обаче, главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Освен това, той показа втори жълт и съответно червен картон.

В 88-ата минута Любослав Пенев изрита топка, за което също получи втори жълт и червен картон.

В 4-ата минута на даденото продължение ЦСКА-София сложи точка на спора. След светкавична контра Жорди Кайседо излезе сам срещу Наумов, преодоля го и напразна врата оформи крайното 2:4.