В драма с 2 червени картона и 2 ВАР-дузпи: Черно море изпусна едната в 89-ата минута и победата над Пирин (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Пирин (Благоевград) и Черно море не излъчиха победител в мач от IX кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ съперниците изиграха изключително драматичен мач, завършил 2:2. Черно море пък игра повече от полувреме с човек по-малко, след като в края на първото Родриго Енрике получи директен червен картон. В самия край на мача и Попев от домакините видя червения цвят.

Първата интересна ситуация в мача дойде в 17-ата минута, но тя не бе футболна. На терена отнякъде се появи куче и легна. То отказ да излезе, въпреки опитите на Светослав Дяков. Това наложи Спас Георгиев да го изведе, за да може двубоят да продължи.

В 37-ата минута Черно море поведе. Дюлгеров опита да изчисти центриране от корнер, но топката срещна дясната му ръка. Ситуацията бе разглеждана над 3 минути с ВАР и в крайна сметка главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа. От бялата точка Гарсия бе точен за 0:1.

5 минути по-късно обаче Черно море остана с човек по-малко. Родриго Енрике загуби топката в центъра на терена и след това изрита Венцислав Бенгюзов. Ситуацията отново бе разгледана с ВАР, след което футболистът на гостите получи директен червен картон.

В 53-ата минута Хубчев центрира отляво. На 2 метра от ъгъла на вратарското поле Станислав Манолев засече от въздуха, но доста неточно.

В 58-ата минута Пирин Изравни. Станислав Манолев бе изведен сам срещу вратаря, но, вместо да завърши сам, пусна вляво от себе си. Там Станислав Костов нямаше как да сгреши на празна врата от границата на вратарското поле – 1:1.

240 секунди след това обаче Черно море възстанови аванса си. Пабло Гарсия стреля директно от фал от малък ъгъл. Стражът на домакините се намеси повече от неубедително, позволявайки топката да мине между ръцете му, влизайки между него и лявата греда в мрежата за 1:2.

В 75-ата минута Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер, но покрай дясната греда.

2 минути по-късно Пирин отново изравни. Светослав Дяков центрира в наказателното поле. Георги Георгиев скочи и улови сигурно. След леко съприкосновение с Брахими, обаче изпусна топката. Последният пусна вдясно за Преслав Йорданов, който насочи в опразнената врата за 2:2.

Веднага след изпълнението на център, Черно море можеше за трети път да поведе. Силен шут на Дичев от наказателното поле обаче бе избит в корнер от Петров.

В 89-ата минута Черно море пропусна златен шанс да извоюва победата. Сердюк намери на границата на вратарското поле Андраде, чийто удар обаче бе избит от голлинията от Петров. Футболистът на Черно море направи добавка, но този път Юлиян Попев изби. При третия опит на Андраде, отново Попев изби. След разглеждане с ВАР, обаче ясно се видя, че Попев избива от голлинията с ръка. Това му донесе червен картон и дузпа за „моряците“. От бялата точка Васил Панайотов стреля покрай лявата греда.