0
lu
-
-

Уулвърхемптън победи Ливърпул в среща от третия кръг на ФА Къп. „Вълците“ се наложиха с 2:1 над експерименталния състав на Юрген Клоп. Мениджърът на мърсисайдци бе направил цели 9 промени в състава в сравнение със загубата от Манчестър Сити. Само преди няколко седмици двата тима се срещнаха на „Молиню“ в двубой от Висшата лига и „червените“ се наложиха с 2:0.

Двубоят започна с ужасяваща новина за Ливърпул. Ловрен се контузи още в 5-ата минута и бе принудително заменен от младока Хоувър, за когото това бе дебют за „червените“. Именно това положение бе и най-интересното почти до края на първото полувреме.

В 37-ата минута обаче Уулвърхемптън шокира своите гости. Милнър сбърка фатално в средата на терена. Раул Хименес отне топката и необезпокояван стигна до ъгъла на вратарското поле, откъдето без проблеми прониза Миньоле за 1:0.

Още с началото на втората част Ливърпул натисна своя съперник и това даде бърз резултат. В 51-ата минута Ориги стреля прецизно с левия крак от границата на наказателното поле, пращайки топката от вътрешната страна на лявата греда за 1:1.

Домакините реагираха светкавично и 240 секунди по-късно възстановиха преднината си. Невеш изстреля истински снаряд далеч извън наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл за 2:1.

В 69-ата минута Шакири изпълни чудесно фаул, вратарят успя да докосне топката, която се отби в лявата греда и излезе в корнер.

В 83-ата минута Камачо стреля мощно от сериозна дистанция, но встрани от вратата.