Уникално: Женски мач приключи малко преди полунощ

0
montana jeni
-
-

Монтана 2003 записа очаквана победа в първата четворка на женската „А” група. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха над Славия със 78:55  в столичната зала „Универсиада“. Гостите си свършиха работата още през първото полувреме и след почивката на практика мачът се доиграваше.
Двубоят приключи след 23 часа, което е прецедент в женското първенство до момента. Срещата започна с час и половина закъснение, а причината бе волейболният мач между Левски и Пирин, който се игра преди това. Срещата от четвъртфиналите в Суперлигата завърши в 5 гейма след победа с 3:2 за отбора на Владимир Николов.

Стефан Михайлов даде шанс за изява на всички свои баскетболистки. Най-резултатна бе Виктория Стойчева с 16 т., Цветомира Шаренкапова вкара 15 на рождения си ден, а с 13 е Мария Желязкова. За Славия Естер Мичева отбеляза 21 т., а с дабъл-дабъл от 16 т. и 12 борби завърши Антония Филипова.
За Монтана 2003 това бе 6-а победа от 7 срещи. В следващия си мач тимът ще се изправи срещу Берое /Стара Загора/ във финала на турнира за Купата на България.