УНИКАЛНО! „Лъвчетата“ са на финал на световното първенство! (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/bfvolley
-
-

Националният отбор на България за юноши до 19 години победи Русия с резултат 3:2 (14:25; 25:21; 25:20; 20:25; 15:13) гейма в 1/2-финална среща от световното първенство в Иран. Така „лъвчетата“ се класираха на финала на надпреварата.

Срещата стартира равностойно, но след това руснаците взеха предимство от 7:4. Постепенно Русия набра инерция и дръпна сериозно с 19:11 точки. Разликата се увеличи до 10 точки при 23:13. В крайна сметка младите руснаци затвориха първия гейм с 25:14 с ас.

Втората част също тръгна равностойно, като нашите момчета поведоха с 4:3 и 5:4 точки. Последваха силни минути за българите, които дръпнаха с 9:5. Серията на „лъвчетета“ продължи и те отбелязаха нови две точки, като вече имаха аванс от 12:6. „Сборная“ заигра по-уверено и успя да стопи аванса на нашите момчета на само точка при 15:14, а дори след това поведоха със 17:16. Българите обаче не се стъписаха и на свой ред обърнаха до 21:18. До края на гейма „лъвчетата“ успяха да задържат аванса си и затвориха частта с 25:21, с което изравниха резултата.

България тръгна мощно в началото на третия гейм, когато отбелязаха четири безответни точки и поведе с 4:0 и 5:1. Последваха минути за Русия, която намали до 7:6. „Лъвчетата“ обаче бързо си върнаха импулса в играта и дръпнаха с 13:7. Руснаците загубиха концентрация, а българите се възползваха от това по най-добрия начин и отвориха разлика от осем точки при 18:10 и 19:11. „Лъвчетата“ направиха няколко грешки в разиграванията си, което позволи на Русия да намали до 22:17. При 23:20 за българите Мартин Стоев взе прекъсване. Паузата се отрази добре на нашите, които успяха да затворят частта с 25:20 и да поведат в резултата с 2:1 гейма.

В началото на четвъртата част Русия тръгна по-уверено и поведе с 3:1. Младите българи обаче успяха да стабилизират играта си и изравниха при 4:4 и 6:6. „Сборная“ обаче успя да дръпне с 4 точки и поведе с 10:6, при което Мартин Стоев взе таймаут. Играта на нашите не вървеше, а от това се мъзползваха руснаците, които отвориха разлика от 7 точки при 17:10. „Лъвчетата“ намалиха изоставането си на 4 точки при 17:21, а Максимов взе прекъсване. България се опита да намали още разликата, но „Сборная“ успяа да удържат преднината си и изравниха резултата в сетовете след 25:20.

Тайбрекът вървеше точка за точка, преди Русия да дръпне с 11:9 след два аса. България обаче да изравни при 12:12 и да поведе с 14:13, а след двоен блок и да стигне до победата с 15:13.

Стартови състави на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 11. Александър Николов, 15. Виктор Бодуров, 12. Георги Татаров, 9. Владимир Гърков (к), 3. Лазар Бучков, 10. Стоил Палев – 14. Георги Митов (либеро)

Селекционер: Мартин Стоев

РУСИЯ: 18. Тимофей Тихонов, 5. Даниил Иванов, 10. Михаил Лебинский (к), 19. Кирил Власов, 12. Василий Тарасенко, 16. Никита Борчиков – 7. Михаил Кащанов (либеро)

Селекционер: Максим Максимов