Уникалната Станимира Петрова спечели квота за Олимпийските игри в Париж

stanimira olimpian

Трикратната европейска шампионка по бокс Станимира Петрова си спечели квота за олимпийските игри в Париж догодина. Българката надигра Дженифър Лийн (Ирландия) в четвъртфинален двубой от категория до 54 килограма на Европейските игри в Краков, Полша. Така Петрова си осигури и поне бронзов медал от турнира и трето участие на олимпийски игри в кариерата й.

За място на финал Станимира ще срещне Чарли Дейвисън (Великобритания). Мачът е на 30-и юни от 14:00 часа.

След три рунда доминация и петимата съдии присъдиха заслужено победата на националната ни. Петрова използваше отлични контриращи удари и сайд стопове в типичен неин стил през всички девет минути игра. Ирландката показа сърце на шампион и не се отказа да атакува, но бързината в движението с крака и ударите на Петрова бяха нерешима задача за Лийн.

Петрова игра уверено със свален гард и не допусна много удари по време на двубоя. Носителката на купа “Странджа” е първата дама от тима ни, която се качи на ринга в Краков днес. Светлана Каменова ще боксира на ринг А във вечерната сесия. Двукратната световна бронзова медалистка и двукратна европейска вицешампионка ще срещне представителката на домакините Юлия Шеремета.