Уникален мач!Локо Пд навакса три гола пасив за 4:4 срещу Арда!(ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Арда и Локомотив Пловдив завършиха с атрактивното 4:4 във важен двубой в битката за седмото място в плейофната фаза на efbet Лига.

Двубоят започна отлично за домакините. Във 2-ата минута Ел Мами Тетах проби отдясно и навлезе в наказателното поле, където беше препънат от Райън Бидунга. Главният рефер Волен Чинков беше категоричен – дузпа за Арда. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с удар в десния ъгъл вкара за 1:0. Секунди по-късно кържалийци можеше да удвоят, но ударът на Коконов беше спасен от Редер.

В 6-ата минута „смърфовете“ изравниха. Преслав Боруков получи пас от Витанов, освободи се от Петко Ганев и стреля от малък ъгъл. Топката срещна гредата и се озова в Димитър Илиев, а капитанът на пловдивчани изравни на празна врата. В 12-ата минута Карагарен се озова на стрелкова позиция, но стреля от външната страна на вратата.

В 26-ата минута Локо създаде нова добра възможност за гол. Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Боруков успя да изпревари Стоев, но ударът му мина над вратата. В 34-ата минута шут на Умарбаев мина високо над вратата.

В 39-ата минута гол на Арда беше отменен заради засада. Давид Кики проби отляво и опита успореден пас за Тетах, който продължи за Коконов, а капитанът на Арда от няколко метра разстреля Редер. Оказа се обаче мавританецът е бил зад обраната на гостите.

Три минути по-късно силен шут на Петрович рикошира в Ганев и излезе в корнер. В продължението на първата част удар с глава на Гомис след корнер излезе в аут. Секунди по-късно техничен шут на Карагарен от около 20 метра срещна лявата греда.
Втората част започна с отлично спасяване на Луков. Локомотив разви добра атака през центъра, а Умарбаев продължи за Томашевич отляво. Крайният защитник отправи топовен удар от около 20 метра, който влизаше под гредата, но стражът на Арда демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 54-ата минута Умарбаев намери Карагарен отдясно, а крилото пусна към Митко Илиев. Нападателят овладя и отправи силен удар от средна дистанция, който Милен Стоев изби с крак. Осем минути по-късно Гомис изби с глава центриране от корнер. Топката стигна до резервата Христо Иванов, който отправи удар от границата на наказателното поле в близкия ъгъл, но топката срещна гредата.

В 64-ата минута Арда отново поведе. Желев проби отдясно, справи се с Томашевич и Василев и пусна към оставения непокрит Котев, който с шут от около 20-22 метра в долния десен ъгъл вкара за 2:1. Три минути по-късно домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Кики застана зад топката, но стреля над вратата.

В 67-ата минута кърджалийци стигнаха до трети гол. Домакините развиха отлична атака, при която Йорданов се беше изнесъл отдясно. Нападателят получи, след което потърси с успоредно подаване Иван Тилев, който изпревари защитник и отблизо вкара за 3:1.

В 73-ата минута Арда отбеляза четвърто попадение. Желев успя да отнеме топката на Томашевич отляво, след което центрира остро, а Коконов изпревари Гомис и матира Редер за 4:1.
В 76-ата минута „смърфовете“ се върнаха в мача. Митко Илиев пусна отличен пас към Карагарен отдясно. Деветката на гостите с успоредно подаване намери на дузпата Венсан Марсел, който нямаше проблем да намали изоставането на своя отбор.

В 82-ата минута Луков се отличи с ново спасяване. Салинас получи на далечната греда и върна топката към Марсел. Французинът отправи удар от средна дистанция, който вратарят на Арда изби. Четири минути по-късно Локомотив намали пасива си до едно попадение. „Смърфовете“ получиха право да изпълнят корнер. Салинас центрира на първа греда, където Ивайло Димитров отклони с глава към далечния ъгъл и направи безпомощен стража на домакините.
В 88-ата минута пловдивчани изравниха резултата. Салинас центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Кики забрави за Петрович, който с глава матира Луков за 4:4. В продължението на мача гостите можеше да направят пълен обрат, след като първо Луков спаси удар на Салинас. Секунди по-късно Марсел се озова на стрелкова позоция, но от десетина метра стреля покрай вратата.W