Ултиматум за ялов нападател на Левски

0

Нападателят на „Левски“ Дени Алар има шанс да се докаже до Нова година. В мачовете преди паузата в Първа лига футболистът трябва да убеди треньора Петър Хубчев в качествата си. В противен случай ръководството на „сините“ планира да върне Алар на „Рапид“ (Виена), както съобщава „България Днес“. Австриецът е под наем на „Герена“ до края на сезона.

Таранът започна като титуляр срещу „Дунав“ (2:0) заради контузия на Найджъл Робърта. Алар изигра първите си пълни 90 минути и се отчете с една греда и едно изтървано чисто положение.

„Това му бяха първи 90 минути, трудно е да се дава оценка от един мач – заяви Хубчев. – Дени е по-тежкият нападател. Алар има един голям проблем – тренира много малко. Не е подготвен физически. Добро момче е, спазва тактическите указания.“

Треньорът се надява голмайсторът от началото на сезона Робърта да е готов за игра. Същото важи и за Филипе Нашименто. Не е ясно състоянието на Насиру Мохамед, който също се оплаква от травма от известно време.

Изключително любопитни личности имаше в ложата на „Герена“ в мача с „Дунав“. Националният селекционер Георги Дерменджиев се завърна на стадион „Георги Аспарухов“. Това е негово първо стъпване на съоръжението след уволнението му през април. Компания на селекционера правеха неговите помощници Неделчо Матушев и Елин Топузаков, както и „сините“ шефове Павел Колев и Ивайло Петков.

Двама бивши собственици на „Левски“ също бяха заели места във ВИП ложата на „Герена“. Тодор Батков и Иво Тонев изгледаха победата над „Дунав“. Вторият бе в компанията на сина си Атанас, който не пропуска домакински мач на „сините“.