Украйна матира Швеция в последните минути след 2 часа игра (ВИДЕО)

-
-

Украйна победи Швеция с 2:1 в мач от осминафиналите на Евро 2020. На стадион „Хемпдън Парк“ фаворити в двубоя излязоха възпитаниците на Андрий Шевченко и успяха да си осигурят билет за 1/4-финалите, където ще мерят сили срещу отбора на Англия, който се класира напред по-рано с победа над Германия.

Първото опасно положение дойде в 11-ата минута за украинците, когато Андрий Ярмоленко нахлу в наказателното поле и отправи силен удар, но Робин Олсен внимаваше и отрази топката в ъглов удар.

Шведите отговориха по-сериозно в 19-ата минута след удар на Александър Исак, но топката мина встрани от дясната греда.

Украйна матира съперника в 28-ата минута, когато след шут от воле на Олександър Зинченко топката намери мрежата и даде преднина на Андрий Шевченко.

В 30-ата минута след свободен удар Себастиан Ларсон прати топката към долния десен ъгъл, но Георгий Бущан плонжира и спаси.

В 43-ата минута Александър Исак подаде топката на Емил Форсберг, който довкара отклонен удар от границата на пенала за 1:1.

В 55-ата минута Георгий Судаков опита късмета си с добър удар от разстояние, но той срещна дясната греда, след което топката бе изчистена.

Минута по-късно Емил Форсберг полуши добро подаване и стреля, но опитът му отиде право в дясната греда.

В 69-ата минута топката отново срещна гредата след изстрел на Емил Форсберг, който стреля от средно разстояние.

Двата отбора не се надиграха в редовното време затова мача премина в продължения.

В 98-ата минута реферът връчи червен картон на Маркус Даниелсон, който влезе по брутален начин срещу Артьом Беседин като едва не му счупи крака. Швеция продължи мача с 10 играчи на терена.

Четири минути преди края Олександър Зинченко пропусна от добавка от средно разстояние, на косъм от лявата греда.

Малко преди последната свирка Артьом Довбик реши мача с гол в 121-ата минута и изпрати Украйна към 1/4-финалите.