Украинец не стигна за победа на Спартак срещу Славия! „Белите“ се измъкнаха с шедьовър (ВИДЕО)

0
spartak varna
Снимка: spartakvarna.bg

Славия и Спартак (Вн) не излъчиха победител в мач от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Александър Шаламанов“ съперниците изнесоха много атрактивен двубой, завършил 2:2. „Соколите“ на два пъти повеждаха с голове на Денис Баланюк. „Белите“ пък се добраха до точката, след изравнителни попадения на Ахмед Ахмедов и истински шедьовър на Камело Нгуена.

Славия по чудо не поведе в 37-ата минута. Галин Иванов получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Дичевски успя да избие с крак. Топката обаче стигна до Тони Тасев, който обаче от 3-4 метра не успя да уцели опразнената врата.

Точно когато изтекоха редовните 45 минути, Спартак поведе. Здравко Димитров пусна пред наказателното поле за Румен Руменов, който опита да стреля от воле, но вместо това изведе Денис Баланюк сам срещу вратаря. Вуцов успя да избие удара на последния, но топката рикошира отново в украинеца и спря в мрежата за 0:1.

Славия изравни в 53-ата минута. Галин Иванов получи в наказателното поле и стреля без забавяне с левия крак. Топката обаче срещна дясната греда, а след това бе изчистена в корнер. След неговото изпълнение Галин Иванов опита даде успореден пас с глава. Галин Димов не успя да изчисти, а вместо това качи топката на главата на Ахмед Ахмедов, който отблизо се разписа за 1:1.

В 74-ата минута Спартак отново излезе напред в резултата. Здравко Димитров изведе чудесно Денис Баланюк сам срещу вратаря. Първият удар на украинеца бе спасен от Вуцов, но при добавката от точката за изпълнение на дузпа намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

Само 5 минути по-късно Славия изравни за втори път. Камело Нгуена вкара страхотен гол, след като от воле от 20-ина метра намери долния десен ъгъл на вратата за 2:2.