Уелтън се отпуши след близо 21 часа суша! Седми футболист на „сините“ пропусна дузпа

0
velton 1

При 2:0 над Ботев Враца, бразилският флангови нападател Уелтън сложи край на головата си суша в Първа лига. Тя продължи точно 1249 минути – 20 часа и 49 минути. Предишното попадение на Уелтън в първенството бе на 18 септември миналата година при 2:0 срещу ЦСКА-София. Между двата мача изминаха точно 175 дни.

Андриан Краев стана седмият футболист на Левски, който не успя да реализира дузпа – било в редовно време или при изстрели от бялата точка за това кой ще продължи по-напред в даден турнир. Той е вторият, сбъркал в първенството след Ивелин Попов, който пропусна в домакинството на Славия (1:2) на „Георги Аспарухов“. Дузпи за сините не реализираха още Хосе Кордоба, Цунами, Асен Митков, Марин Петков и Филип Кръстев. Последният е единственият с два пропуска от 11-те метра.

Левски постигна пета победа с 2:0 – с този резултат тимът най-често печели. Толкова пъти сините са завършвали и 0:0.

Левски за 15-и път запази мрежата си суха. Отборът не е позволил на топката да попадне във вратата му в 65% от двубоите./ „Тема спорт“