Уелтън е първи по асистенции в Левски и втори в елита

0
levski etar velotn
-

Уелтън се затвърди като асистент №1 в Левски. До момента през сезона бразилецът направи четири решителни подавания за голове на сините, а последното му бе при успеха с 1:0 над Етър за Асен Митков. В първенството крилото заема втората позиция в класирането по този показател, като пред него е само Джовани (5) от Локо Пловдив.

Левски патентова победите с 1:0 от началото на сезона. Сините са достигали до успеха с това цифрово изражение в три случая от девет мача. Последният бе срещу Етър, а другите мачове, в които стигнаха по този начин до трите точки, бяха срещу Хебър и Ботев Враца. И трите двубоя се играха на стадион „Георги Аспарухов“.

Сините затвърдиха тенденцията и да вкарват своите попадения в заключителните 15 минути на двубоите. От старта на кампанията столичани са реализирали 18 гола, като седем от тях са паднали в този период от срещите, или близо 40% от попаденията. Левски все още не е отбелязвал гол в първите 15 минути на мачовете.

Халфът Асен Митков вкара второто си попадение за мъжкия тим, донасяйки победата с 1:0 над Етър. По този начин 18-годишният футболист вече има повече голове за първия отбор, отколкото за дублиращия състав, където е с 1 попадение от 8 срещи.

Уелтън и Джавад ел Джемили продължават да са маратонците за Левски. Двамата са участвали във всичките 9 мача от началото на сезона в Първа лига. Бразилецът е със 735 минути, докато испанецът с марокански корени има шест по-малко.

Вратарят Пламен Андреев записа своя мач №60 за Левски. При победата над Етър с 1:0 18-годишният страж не допусна попадение, което се случи в четвърти двубой от началото на сезона в шампионата. Столичани имат пет сухи мрежи, като една е на сметката на Николай Михайлов при успеха над Пирин с 2:0 на „Герена“./ „Тема спорт“