Уелс U21 разби България U21, време е за нов етап

0
aleksandar dimitrov

Младежкият национален отбор на България претърпя една от най-срамните загуби в своята история, след като падна с 0:4 от Уелс U21 насред София. Воденият от Александър Димитров отбор претърпя изключително унизително поражение.

Филип Кръстев създаде първата опасност в мача в 5-ата минута, но ударът му бе отразен от вратаря Бардън. Малко по-късно Мартин Минчев комбинира с Илия Груев, но той стреля неточно в аут. Филип Кръстев имаше нова възможност да се разпише в 20-ата минута, но Бардън отново бе на висота и спаси. В 25-ата минута Владимир Николов подаде към Филип Кръстев, който насочи топката към вратата на Уелс, но защитник на гостите успя да избие пред голлинията.

Уелс поведе с 1:0 в 27-ата минута след изключително груба грешка на Светослав Вуцов. Вуцов подцени една топка и бе изненадан от Джак Вейл, който я открадна от ръцете на вратаря, след което я вкара в опразнената врата.

Джоузеф Адамс отправи опасен удар в 38-ата минута, но право в ръцете на Вуцов.

Уелс отбеляза втори гол в 41-ата минута. Рийс Хюз центрира в наказателното поле на България, където Сас-Дейвис надскочи Християн Петров и вкара топката във вратата на Вуцов.

Уелс вкара трети гол в 50-ата минута чрез Джак Вейл, който наказа нова груба грешка в отбраната на България.

Мартин Петков отправи много опасен удар в 55-ата минута, но вратарят на Уелс отново внимаваше и успя да спаси.

Джак Вейл оформи своя хеттрик в 73-ата минута, когато се възползва от нова грешка в отбраната на България.

България претърпя първа загуба, като е с 3 точки, а Уелс вече има 4. България тепърва има мачове срещу фаворитите в групата Швейцария и Нидерландия. Следващият мач на България е домакинство на Гибралтар на 8 октомври.