Турчин свири реванша на Лудогорец с Шахтьор

0
Снимка: ludogorets.com

33-годишният турчин Арда Кардашлер ще свири реванша от първия квалификационен кръг на Шампионската лига между Лудогорец и Шахтьор Солигорск. Двубоят ще се играе на 13 юли, вторник, от 22:30 часа в Белград на стадиона на местния Чукарички. Причината е, че беларусите не могат да посрещат съперници в страната си. Асистенти на Кардашлер ще бъдат Керем Ерсой и Али Йогел, а за четвърти рефер бе назначен Бахатин Шимшек.

Главният съдия има досег с българския футбол. Той ръководи двубоя между Кукеси и Славия в Лига Европа на 28 август 2020 година, припомня „Тема спорт“. Срещата бе спечелена с 2:1 от албанците, които елиминираха белите. Те получиха дузпа от турчина, с която откриха резултата.

Кардашлер е свирил мач и на младежкия ни национален отбор. На 4 септември 2020-а лъвчетата губят с 0:2 евроквалификацията срещу Русия в Москва.

Както е известно, Лудогорец е домакин на първия двубой с Шахтьор Солигорск. Той е на 7 юли от 20:00 в Разград и ще бъде ръководен от 29-годишния норвежец Рохит Саги. Негови асистенти ще са Геир Исаксен и Мортен Йенсен, а четвърти съдия – Мариус Хансен.