Тунчев за трети пореден път в Топ 8 на Купата

0
Снимка: lokomotivpd.com

За трети пореден път в кратката си треньорска кариера Александър Тунчев (41 г.) класира отбор на четвъртфиналите за Купата на България. Воденият от него Арда елиминира Марица на 1/8-финалите, като мина през драма с дузпи. В редовното време двубоят завърши без попадения, а в продълженията двата тима си размениха по един гол за 120 секунди. Първо в 116-ата минута Радослав Апостолов изведе домакините напред, но в 118-ата Н’Диай изравни. При ударите от бялата точка кърджалийци показаха по-здрави нерви. За тях изпусна само бразилецът Жуниор, а за Марица това сториха Домовчийски, Аврамов и вратарят Илия Николов при последния изстрел.

През 2020-а Тунчев с Локо Пд елиминира Беласица на осминафиналите, а после отпадна от Лудогорец, припомня „Тема спорт“. Тогава Арда игра финал с ЦСКА-София, който загуби с 0:1.

През миналата година младият наставник отстрани Локо Сф със смърфовете (1/8-финалите), но после пак приключи в топ 8 – загуба от ЦСКА-София на „Армията“.