Тухел: Готов съм за всякаква развръзка с Неймар

-
-

Старши треньорът на Пари Сен Жермен Томас Тухел потвърди, че е знаел за желанието на Неймар да напусне клуба още преди началото на Копа Америка миналия месец. В понеделник бразилецът се появи за предсезонната подготовка на парижани и уведоми спортният директор Леонардо за своето решение.

„Знаех, че той иска да напусне още преди Копа Америка, но не по-рано. Това е ситуация между клуба и играча. Аз съм треньорът, а той футболистът и ако е в съблекалнята, ще работя с него. Готов съм за всякаква развръзка, защото ние мениджърите трябва да се адаптираме всеки ден”, каза Туехл пред RMC.

Германският наставник заяви всичко това след вчерашния успех на своя тим с 6:1 над Динамо Дрезден в приятелски мач. Килиан Мбапе (6, 34) и Юлиан Дракслер (18) отбелязаха попаденията през първото полувреме. През втората част се разписаха резервите Артур Загре (48), Виргилио Постолачи (61) и Адил Аушиш (71). Почетният гол за германците вкара Муса Коне от дузпа в 76-та минута.