Цял стадион потъна в мрак в памет на Коби Брайънт

0
-
-

„Сан Сиро“ потъна в мрак в минутите преди началото на мача от четвъртфиналната фаза за Купата на Италия между Милан и Торино. „Росонерите“ отдадоха почти на великия баскетболист Коби Брайънт, който загина в авио катастрофа.

Коби Брайънт беше огромен фен на миланския гранд и никога не е криел любовта си към седемкратния европейски шампион. От Милан поставиха фланелката си на един от корнерите с №24 и фамилията Брайънт, като до нея имаше и топка на ЛА Лейкърс и букет от рози, които също бяха с цветовете на „езерняците”. Миг по-късно осветлението на „Сан Сиро” загасна, оставайки само светлинното табло, на което излизаха надписи: „Легендите никога не умират”, както и „Завинаги Коби!”

Милан постигна изключително драматичен успех с 4:2 след продължения срещу Торино и се класира за полуфиналната фаза от надпреварата, където ще се изправи срещу Ювентус. В герой за „росонерите“ се превърна Хакан Чалханоглу с двете си попадения, които бяха решаващи.

Милан поведе в 12-ата минута с гол на Джакомо Бонавентура.

Торино обърна развоя с две попадения на Бремер и дори вече се виждаше, класирал се за полуфинала, но в добавеното време на редовните 90 минути Чалханоглу отбеляза първия си гол в срещата и прати мача в продължения.

В продълженията нов гол на Хакан Чалханоглу и попадение на Златан Ибрахимович донесоха крайния успех за Милан с 4:2.