Цволе с първа загуба от месец,Филип Кръстев с добър мач

0
balgariq ungariq

Цволе нямаше загуба в Ередивизи от два месеца, но отстъпи с 0:1 у дома на новака Алмере Сити и пропусна да се утвърди в горната половина на класирането. Филип Кръстев отново влезе като резерва за тима на Джони Янсен. Българският национал се появи в 73-ата минута и на няколко пъти демонстрира техниката си, но домакините не успяха да се доберат поне до равенство.

Силен мач направи вратарят на Алмере Сити Нордин Бакер. Бившият страж на Берое блесна с важни спасявания и помогна на отбора си да грабне победата. С актив от 27 точки „черните овци“ се изравниха с Цволе и заемат 10-о място в подреждането. В 10-ата минута Бакер отрази удар на Дейви ван ден Берг. Малко по-късно Силвестър ван дер Ватер се контузи и вместо него влезе Кай де Роой. До почивката гостите имаха едно добро положение, но Джейсън ван Дуйвен стреля неточно.

Срещата продължи в бавно темпо и през второто полувреме, а Цволе не се възползва от няколко грешки в противниковата отбрана. В 69-ата минута Томас Робине изненада Яспер Шенделаар с далечен шут и даде преднина на Алмере Сити.

Малко след появата си на терена Кръстев изкара жълт картон на Пеер Копмайнерс, който го задържа. В края Сам Керстен можеше да изравни след центриране на бившия бранител на ЦСКА – София Томас Лам, но пропусна.

В следващия кръг Цволе ще е домакин на водача и почти сигурен шампион ПСВ Айндховен.