ЦСКА1948 загуби от Динамо(Загреб) в Словения

cska 1948 otbor
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 загуби от Динамо(Загреб) в контролна среща, играна в Словения. Родният тим изоставаще с три гола, но успя да върне две попадения на именития си съперник.

Педриньо центрира в наказателното поле на Динамо Загреб в 17-ата минута, а Валентин Йосков се измъкна от защитата на хърватите и стреля с глава, но право в ръцете на Иван Невестич.

Динамо Загреб поведе в резултата в 21-ата минута. Йосип Шутало пусна дълъг извеждащ пас към Бруно Петкович, който финтира Елитон в наказателното поле на ЦСКА 1948 и пусна успореден пас на голлинията. Емил Виячки не успя да реагира своевременно и това позволи на Махир Емрели отблизо да вкара топката във вратата на Генадий Ганев.

ЦСКА 1948 можеше да изравни веднага резултата в 24-ата минута, когато Антонио Вутов подаде чудесно към оставения непокрит на границата на наказателното поле на Динамо Загреб Георги Русев, който стреля, но Иван Невестич направи страхотно спасяване, избивайки топката в корнер.

Само няколко секунди по-късно след изпълнението на ъгловия удар топката попадна в Педриньо, който нанесе тежък удар от средно разстояние, но Невестич отново бе на мястото си и изби в корнер.

След центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА 1948 в 27-ата минута, Бруно Петкович стреля, но Генадий Ганев успя да спаси.

Бруно Петкович стреля опасно от фал в 38-ата минута, а топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Ганев.

Второто полувреме започна с положение пред вратата на Даниел Наумов. Петър Бочкай отправи диагонален удар, но топката излезе в аут.

Динамо Загреб поведе с 2:0 в 49-ата минута. Том Рапнуи допусна много груба грешка, позволявайки на Дарио Шпикич да му отнеме топката. Той веднага пусна към Йосип Дърмич, който прокара топката между краката на Даниел Наумов за 2:0.

Динамо Загреб можеше да вкара трети гол в 51-ата минута, когато Бочкай центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Бернауер стреля с глава, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Даниел Наумов.

Две минути по-късно Дарио Шпикич отправи удар от разстояние, но право в ръцете на Даниел Наумов.

Динамо Загреб поведе с 3:0 срещу ЦСКА 1948 в 56-ата минута. Садех Мохарами пусна отличен извеждащ пас към Дарио Шпикич, който се измъкна от Топ Рапнуи, излезе сам срещу Даниел Наумов и с удар покрай него вкара топката за трети път във вратата на „червените“.

ЦСКА 1948 намали своя пасив в 61-ата минута. Топ Рапнуи надигра Садех Мохарими и центрира в наказателното поле на Динамо, където Емил Ценов бе оставен непокрит и с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Даниел Загорац.

ЦСКА 1948 стигна до втори гол във вратата на Динамо Загреб в 64-ата минута. Бирсент Карагарен центрира остро в наказателното поле на Динамо Загреб, където Садех Мохарими се опита да изпревари Георги Русев, но си отбеляза автогол за 2:3.

Пет минути по-късно Том Рапнуи допусна нова много груба грешка, след като не успя да изчисти една топка с глава, а я изпрати право в краката на Лука Върбанчич. Той отправи много сериозен удар от добра позиция в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Даниел Наумов се намеси блестящо, избивайки в корнер.

Даниел Наумов направи впечатляващо спасяване в 71-ата минута. Садех Мохарими събра двама играчи на ЦСКА 1948 в наказателното поле, след което подаде към Фран Топич, който отправи много опасен удар, но Наумов успя с една ръка да спаси.

В последните минути играчите на Динамо пропуснаха две възможности за гол.