ЦСКА1948 загуби минимално от гръцки гранд

cska 1948 otbor
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 загуби от  Панатинайкос с   0:1 на стадион „Рорбах“ в Австрия. Това беше четвъртата контрола за „червените“ по време на своя подготвителен лагер в Словения.

Срещата започна изключително равностойно. В 9-ата минута Антонио Вутов влезе остро срещу Рубен Перес, а това доведе до напрежение между футболистите на двата отбора. Съдията обаче успя да потуши бързо страстите.

В следващите минути темпото продължи да бъде ниско, като до чисти положение пред някоя от двете врати, така и не се стигна.

Валентин Йосков се свлече в наказателното поле на Панатинайкос в 21-ата минута, но реферът направи знак, че играта трябва да продължи, въпреки претенциите на футболистите на ЦСКА 1948.

Две минути по-късно Бирсент Карагарен навлезе чрез дрибъл в наказателното поле и се справи с Рубен Перес. Футболистът на ЦСКА 1948 центрира остро, но преди топката да достигне до Йосков, Елтон Фикай изчисти в корнер. Последва центриране от страна на Антонио Вутов, което намери Елитон, чийто изстрел с глава бе над напречната греда.

Първото по-опасно положение за ПАО дойде в 24-ата минута, когато след не добро изчистване на Симеон Петров, Бернард шутира, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Даниел Наумов.

Юри Лодигин бе на косъм от това да допусне груба грешка, когато бе пресиран от Валентин Йосков, който се впусна на шпагат. За щастие на вратаря на Панатинайкос, нападателят на ЦСКА 1948 изкара топката в аут в 28-ата минута.

Ивайло Чочев изведе Педриньо в 30-ата минута, бразилецът бе на чиста позиция, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата на ПАО.

Бернард напредна с топката в крака и центрира отдясно на наказателното поле на ЦСКА 1948 в 39-ата минута. Даниел Наумов се размина с острото подаване, а Димитрос Калоскамис засече с глава в опразнената врата.

В първия четвърт час от второто полувреме двата отбора не успяха да стигнат до чисто положение, като играта се развиваше в по-голяма част от времето в центъра на терена, а Панатинайкос владееше преимуществено топката.

Темпото продължи да бъде ниско до 70-ата минута, когато старши треньорът на ЦСКА 1948 Атанас Рибарски предприе множество с смени, с които да освежи състава си.

След центриране от корнер от страна на Радослав Кирилов на първа греда, Неделко Пишчевич се извиси над всички в 72-рата минута и отправи изстрел с глава, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Василиос Ксенопулос.

Само две минути по-късно Кирилов навлезе с дрибъл в наказателното поле на и шутира по диагонало с десния си крак, но топката не намери очертанията на вратата.