ЦСКА 1948 отстреля Локомотив след мач-трилър! На финал е (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

ЦСКА 1948 отстрани Локомотив (София) в полуфинала от турнира за Купата на България с общ резултат 5:4, след като днес мачът-реванш завърши 2:2, и ще играе за трофея. Срещата продължи 120 минути, след като се стигна до продължения. Герой на двубоя стана Ивайло Чочев, който отбеляза и двата гола за червените.

В първата минута Локомотив София стигна до корнер, но центрирането на Антонио Вутов бе право в ръцете на Даниел Наумов.

Гостите поведоха в резултата в 9-ата минута! Дейвид Малембана със страхотно изпълнение на пряк свободен удар прати топката във вратата на Наумов за 0:1, с което резултатът в двата мача бе изравнен – 3:3.

В 18-ата минута Локомотив София обърна развитието на полуфинала в своя полза. След центриране от корнер, защитата на „червените“ не се справи с изчистването, от което се възползва Селсо Рапосо, който с мощен изстрел матира Наумов.

В 25-ата минута Георги Кабаков отиде лично да преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле за игра с ръка на Алан Диас, след което отсъди дузпа в полза на ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който бе точен за 1:2. Така общият резултат стана 4:4.

В 31-ата минута Сидклей Перейра пробва с мощен изстрел да се разпише, но топката мина над вратата на Гайе.

В добавеното време на първата част Милошев центрира, топката стигна до Матеус Дуарте, но бразилецът нямаше как да отправи удар.

В 55-ата минута Юлиан Ненов бе изведен сам срещу Наумов, но освен че не уцели вратата, бе маркирана и засада.

Три минути след това Карлос Франса опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но уцели тялото на Елитон.

В следващите минути и двата отбора намалиха оборотите, което респективно доведе и до по-малко опасни ситуации пред двете врати.

В 71-ата минута Радослав Кирилов технично мина покрай двама играчи на Локо Сф и прати топката в наказателното поле, но там Ивайло Чочев бе блокиран от защитата на „железничарите“.

В 80-ата минута Чочев стреля над вратата на Гайе. Три минути след това защитата на Локо трудно, но  все пак се справи с навлезлия в наказателното поле Радослав Кирилов.

В 86-ата минута Милошев центрира към Дуарте от свободен удар, но бразилецът не успя да стигне до топката. В ответната атака Марио Топузов центрира остро в наказателното поле, но Карагарен не успя да играе с топката на добра позиция.

В последната минута на редовното време Парвиз Умарбаев отправи истински снаряд към вратата на Гайе, но страничният стълб спаси Локо Сф от отпадане от турнира.

В 103-ата минута Стив Фуртадо центира в наказателното поле, но Марио Петков успя да играе с топката така, че Марио Топузов да не може да стреля точно.

В 107-ата минута Георги Русев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Гайе.

В 117-ата минута Ивайло Чочев заби с глава топката във вратата на Гайе, за да даде преднина на ЦСКА 1948 в общия резултат, като в крайна сметка по този начин класира тима за скъпоценния финал.