ЦСКА-София стартира с победа в евротурнирите (ВИДЕО)

0
cska riga

ЦСКА-София победи с минималното 1:0 Рига, в двубой от първия кръг на Лига Европа. „Червените“ фенове почти не оставиха празна седалка в отворените сектори – „А“ и „В“, а през първото полувреме те направиха и атрактивна хореография.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия днес Димитър Марашлиев.

ЦСКА-София започна по-активно. В 5-ата минута Антов стреля високо над вратата.

Първото чисто положение бе в актива на Рига. Енин засече от непосредствена близост центриране отляво, но Черниаускас с чудесна намеса изби в корнер.

Последва равностойна игра, с лек превес на „армейците“, пред които се откри добър шанс в 20-ата минута. Жоржиньо проби отдясно и пусна успоредно на голлинията. Рубен Пинто засече от близко разстояние, но слабо и право във вратаря на гостите. Самият Жоржиньо стреля малко по-късно от наказателното поле, но топката рикошира в защитник на гостите и излезе в корнер, след който не последва нищо интересно. Тиаго и Бодуров пък стреляха от дистанция, но много неточно.

В последната минута на първото полувреме Рига пропусна нова чудесна възможност да поведе. Вусорович бе изведен на чиста позиция и стреля от движение. Черниаускас обаче отново показа класа и изби в корнер.

Само 240 секунди игра през втората част бяха необходими на ЦСКА-София, за да поведе. Тиаго Родригес вкара фамозен гол, пращайки топката в мрежата с мощна тупалка далеч извън наказателното поле.

След попадението ЦСКА-София продължи да натиска своя съперник, без обаче да успее да стигне до чисто голово положение. Гостите явно се стъписаха от инкасирания гол и така и не създадоха нищо опасно пред вратата на Черниаускас.

В 86-ата минута Джеси проби отдясно и почти от аутлинията върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Жоржиньо засече безкрайно неточно.