ЦСКА-София би Нефтохимик за 21 минути (ВИДЕО)

0

Нефтохимик загуби от ЦСКА-София, в мач от Първа професионална лига. „Шейховете“ допуснаха тежка загуба на ст. „Българска армия“ с 1:5. „Армейците“ решиха всичко в мача само в рамките на първите 21 минути, когато отбелязаха първите си 4 попадения. След това поражение бургазлии остават само с 1 точка от 3 изиграни срещи.

Двубоят започна кошмарно за „шейховете“, които след по-малко от 120 секунди игра вече изоставаха в резултата. Борис Галчев центрира от фаул в наказателното поле, където Преслав Йорданов се извиси и с глава откри. След само още 2 минути „армейците“ удвоиха преднината си с гол-близнак на първия, като този път центрирането от свободен удар на Глачев бе засечено с крак от Арсенио Нунеш – 2:0. Първата опасност пред „армейската“ врата бе в 12-ата минута. Ударът от фаул на Любомир Божинов, обаче мина високо над напречната греда. В 20-ата минута пък авансът на ЦСКА-София придоби класическо измерение. След центриране от корнер, топката попадна у Диого Виана, който с мощна тупалка в горния ляв ъгъл се опита да скъса мрежата на Стоян Колев. Не бяха изминали и 60 секунди от гола, когато с удар по земята Виана записа второ попадение на сметката си и четвърто за столичани. В 33-ата минута Емануил Манев отправи удар по земята, но Китанов улови без никакви проблеми. Софянци пък можеха да стигнат до пети гол, но излезлият на чиста позиция Арсенио стреля неточно. В 41-ата минута, след удар от фаул на Галчев, напречната греда помогна на Стоян Колев да не вади за пети път топката от мрежата си.

През втората част домакините видимо намалиха темпото, което бе добре дошло  за Нефтохимик. В 53-ата минута „шейховете“ намалиха изоставането си. Голът обаче отново бе отбелязан от играчите на ЦСКА-София. След невероятна липса на разбирателство между вратаря Китанов и Александър Дюлгеров, последният прати топката в собствената си мрежа. В 62-ата минута Борис Галчев изведе отлично Самир Аясс. Изстрелът на последния бе отбит от Стоян Колев, топката се отклони в лявата греда и излезе в корнер. В 81-ата минута Самир Аясс центрира в наказателното поле, където Божидар Чорбаджийски бе оставен непокрит и с глава направи 5:1. В продължението на мача Ранджелович можеше да направи по-почетна загубата на Нефтохимик, но Китанов парира изстрела му с глава.

Състав на ЦСКА-София: Г. Китанов, Ст. Атанасов – ж.к., Ант. Недялков, Д. Виана, Б. Галчев (69′ – Ив. Минчев), Пр. Йорданов (46′ – М. Ангелов), Арс. Нунеш, Кр. Малинов, Б. Чорбаджийски, Ст. Маламов (56′ – С. Аясс), Ал. Дюлгеров

Резерви: Ал. Конов, Л. Марин, Й. Йорданов, Ив. Минчев, К. Десподов, М. Ангелов, С. Аясс

Състав на Нефтохимик: Ст. Колев, С. Хомей, Я. Пехливанов – ж.к., М. Ранджелович – ж.к., Б. Георгиевски, Ем. Манев, Н. Дюлгеров – ж.к., М. Орачев (28′ – Ат. Чепилов), Л. Божинов, Ив. Вълчанов (65′ – Ал. Александров), Ж. Петков (54′ – К. Хазуров)

Резерви: Я. Георгиев, К. Хазуров, К. Велков, Ат. Чепилов, Ал. Александров, М. Рашич, Анг. Грънчов