diukens nazon
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Ботев (Враца) в мач от VI кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица „армейците“ се наложиха с 2:0 и поеха глътка свеж въздух след последните си лоши игри и резултати у нас и в Лига на конференциите.

Още преди да са изтекли 60 секунди игра, Спас Георгиев нахлу в наказателното поле, където, заобиколен от двама футболисти на съперника, падна. Вместо дузпа, обаче той получи жълт картон за симулация.

В 6-ата минута ЦСКА-София поведе. Спас Георгиев сгреши фатално, след като не прецени изритана напред топка и позволи на Жираир Шагоян да напредне, да влезе в наказателното поле и да даде успореден пас. Дюкенс Назон пък от вратарското поле нямаше как да сгреши за 0:1.

В 13-ата минута Браян Переа бе изведен сам срещу вратаря и технично копна над него, пращайки топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 26-ата ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. Хайнц стреля от наказателното поле. Бариос обаче демонстрира уникален рефлекс и изби отиващата в долния ляв ъгъл топка, след което я и хвана.

В 35-ата минута Ботев можеше да изравни. Браян Переа засече с глава центриране от корнер, но право в Бусато.

120 секунди по-късно гостите имаха отлична възможност за второ попадение. Шагоян шутира от границата на наказателното поле, но Бариос улови на голлинията.

В 51-ата минута Ботев пропусна много добро положение. Спас Георгиев бе изведен на ъгъла на вратарското поле, но ударът му мина покрай лявата греда.

В ответната атака шут на Фаетон профуча над напречната греда.

В 57-ата минута изстрел на Даниел Генов по диагонала премина покрай вратата.

След час игра ЦСКА-София можеше да реши всичко в своя полза. Назон влезе в наказателното поле и стреля. Бариос плонжира и изби. Топката отиде на точката за изпълнение на дузпа, откъдето Станислав Шопов я прати над опразнената врата.

В 70-ата минута шут от дистанция на Момчил Цветанов прелетя над вратата.

В 79-ата минута Хайнц от 12-13 метра засече центриране отдясно. Бариос обаче с нова страхотна проява запази резултата непроменен.

240 секунди по-късно ЦСКА-София си подпечата победата след нова безобразна грешка на домакините. Чавдар Ивайлов на практика изведе Дюкенс Назон сам срещу вратаря. Ударът на „червения“ нападател бе спасен от Бариос, но при добавката Хайнц бе безупречен за 0:2.

В последната минута на редовното време Фаетон бе изведен сам срещу вратаря, но изстрелът му бе изключително неточен. В ситуацията пък бе маркирана и засада.