ЦСКА-София загуби от Арис

0
-
-

ЦСКА-София загуби с 0:2 от Арис в контролна среща, която се игра в Солун. Головете за домакините отбелязаха Мансини в 19-та минута и Тонсо в 37-та.

Първата опасност в мача бе създадена в 9-ата минута пред вратата на ЦСКА-София. Мансини стреля, но слабо и Кристиян Сотиров спаси.

Арис поведе в резултата в 19-ата минута. Мартинес центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Мансини бе непокрит и отблизо, с удар от въздуха вкара топката във вратата на Сотиров.

В 29-та минута, след центрираме от корнер Али Соу се извиси най-високо, насочи хубав удар към вратата на Цилингирис, но шутът в крайна сметка беше блокиран и изчистен.

Арис успя да вкара втори гол в 37-ата минута. Мансини бе намерен непокрит и с шут от около 25 метра затрудни Сотиров, който все пак успя да отрази удара му. Последва центриране на Ларсон, което бе успоредно на гол линията и Тонсо отблизо не пропусна да вкара, за да направи резултата 2:0.

В 48-та минута Мартинес изпробва мерника си от далеч, но шутът му минава встрани от вратата на резервата Илия Шаламанов.

Три минути по-късно Рубен Пинто получи топката на границата на наказателното поле, но стреля безкрайно неточно.

В 59-та минута дойде чудесна възможност за гостите да намалят изоставането си. Вив Соломон-Отабор открадна топката на средата на терена, преодоля последния централне бранител и нанесе хубав удар от малък удар, но вратаря на Арис беше на място, за да избие.

В 66-та минута топката отново стигна до Мартинес около точката на дузпата. Той преодоля един съперник и стреля, но ударът му беше париран майсторски от Шаламанов.

Десет минути преди края на срещата отново Мартинес от състава на гърците имаше шанс, за да направи резултата класически. След хубавия пас с пета, който получи нападателят на Арис, той преодоля Гълъбов и стреля в далечния ъгъл на вратата на Шаламанов, но младият вратар се справи отлично.

До края на мача Арис продължи да има надмощие в срещата, но ЦСКА-София не допусна нови попадения във вратата си.

ЦСКА-София: Кристиян Сотиров, Нуно Томаш, Раул Албентоса, Пламен Гълъбов, Жеферсон Телес, Рубен Пинто, Тиаго Родригес, Греъм Кери, Вив Соломон-Отабор, Евандро, Али Соу

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 27. Мартин Смоленски, 29. Андрей Йорданов, 2. Александър Бучков, 4. Емил Ценов, 15. Даниел Иванов