ЦСКА-София загуби 8 точка у дома, Лудогорец – само 2

0
Снимка: ludogorets.com

С 1:1 срещу Арда, ЦСКА-София допусна четвърто равенство в домакинство на своя стадион през настоящия сезон и вече има 8 загубени точки на „Българска армия“ от възможния досега максимум от 33 пункта, изчислява „Тема спорт“. Лидерът Лудогорец пък пропиля само 2 точки при 12-те си домакинства в Разград (при 1:1 с Царско село), като е в серия от 8 поредни победи на свой терен и има 34 от възможни 36 пункта на „Хювефарма Арена“. След вкарването си в елита, ЦСКА-София загуби най-малко точки в Борисовата градина през сезон 2018/19 – 4 от възможния максимум от 48.

Повод за притеснение на „Армията“! Любо вече трудно затваря мачовете

Срещу ЦСКА-София бе свирена четвърта дузпа от началото на първенството, а до края на сезона има още 8 кръга. През настоящия сезон вратарят Густаво Бусато спаси шут от бялата точка на Васил Панайотов (Черно море) при 1:1 на „Тича“ в петия кръг, но после загуби дуелите с Милчо Ангелов (Етър) при 2:2 на „Ивайло“ в 8-ия кръг, Мартин Камбуров (Берое) при загубата с 0:1 под Аязмото в 22-рия кръг и Тонислав Йорданов (Арда) за 1:1 само кръг по-късно.