ЦСКА-София за сефте стартира с едва един българин

0
Снимка: cska.bg
-
-

За първи път през сезона ЦСКА-София започна двубой с едва един българин в стартовия си състав, пише „Тема спорт“. Това бе най-използваният роден футболист на червените – Георги Йомов. Той е взел участие в 10 от 12-те срещи на тима в шампионата и има на сметката си 778 минути, 3 гола и вече 4 асистенции, като се изравни с лидерите по този показател Мазику и Кери. Армейците са използвали 17 чужденци и 10 българи от началото на кампанията, като трима от родните играчи в момента не са част от тима (Антов, Хр. Петров и Живков).

ЦСКА-София сложи край на серията си от 6 двубоя без победа в съботни сблъсъци. Негативната поредица започна с гостуването на Лудогорец на 27 февруари (0:1) и продължи с мачовете срещу Локо Пд у дома (0:0), Арда у дома (1:1), Локо Пд на „Лаута“ (0:2), ЦСКА 1948 на „Васил Левски“ (0:1) и Славия на „Армията“ през този сезон (1:1).

Успехът срещу Арда бе седмият от общо деветте през сезона, който ЦСКА-София взима с един гол разлика. С 2:1 бяха надиграни още Левски и Царско село, с 1:0 – Пирин, Черно море и ЦСКА 1948, а с 3:2 – Ботев Пловдив.

В нито един от първите си 12 мача в първенството армейците не успяха да отбележат в дебютните 15 минути на двубоя! Подобен проблем те имаха и през миналата кампания.

В същото време над 1/4 от попаденията на ЦСКА-София са дошли в последния четвърт час на срещите – 6 от общо 22 гола. Още толкова армейците са вкарали между 61-ата и 75-ата минута, а в първите 15 минути след почивката са се разписали 3 пъти. Така червените са отбелязали над два пъти повече попадения през втората част, отколкото през първата – 15 срещу 7.

Яник Вилдсхут изигра 23-тия си официален мач с червената фланелка във всички турнири. Въпреки че е бил на терена 1627 минути, или над 27 часа, той все още не се е разписал. За последно фланговият футболист намери целта на 22 април т.г. – с екипа на бившия си клуб Макаби Хайфа при 4:1 срещу втородивизионния Апоел Афула за Купата на Израел.

Юрген Матей продължава да е единственият футболист на ЦСКА-София, който е участвал във всички двубои на тима в шампионата от началото на сезона. Нидерландецът е бил на терена през цялото игрово време – 1080 минути. Той е изиграл 270 минути повече от втория по този показател полеви футболист на армейците – Брадли Мазику, който има на сметката си 810. Матей е без пропусната минута и в евротурнирите.