ЦСКА-София вече с 15 различни голмайстори! „Червените“ убедителни лидери по голове на жокери от пейката

0
tobias hainc

ЦСКА-София е убедителен лидер при головете на жокери от пейката. След попадението на Тобиас Хайнц те вече са цели 16! За сравнение – предпоследният Хебър е вкарал само 12 гола през целия сезон.

Норвежецът се превърна в 15-ия различен голмайстор за ЦСКА-София през кампанията.

Армейците записаха осма поредна шампионатна победа като гост. Тимът е в серия от 12 двубоя без загуба, като записа 10 успеха, както и две равенства вкъщи.

ЦСКА-София спечели за седми път през сезона с 1:0. Преди това червените надиграха минимално Черно море, Септември (два пъти), Спартак Варна, Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив. Тоест 30%, или близо 1/3 от мачовете на тима в елита (7 от общо 23) са завършили при този резултат. Още две победи пък са дошли с един гол разлика – 2:1 срещу ЦСКА 1948 на „Армията“ и Арда в Кърджали.

Дюкенс Назон не успя да се разпише в първи двубой през пролетта. Въпреки това той продължава да има голов принос във всеки от мачовете след подновяването на първенството, като с вчерашната си асистенция вече има 5 попадения и 3 голови паса в 5 срещи. От началото на сезона пък показателите му са 11+5. Той е въвлечен в гол на ЦСКА-София на всеки 97 минути.

Лидер по асистенции в ЦСКА-София е щатният изпълнител на статичните положения Тибо Вион с 6.

Червените не са успели да се разпишат само в два от 23-те си мача през кампанията.

Жеферсон изигра 107-ия си двубой за първенство за ЦСКА-София. Той задмина Рубен Пинто (106).

Мено Кох записа първи минути през пролетта. За последно той бе на терена при победата с 2:0 над Черно море на „Тича“ през ноември, а не е започвал като титуляр от 12-ия кръг и домакинствотоo на Пирин на 3 октомври.

Армейците са вкарали почти два пъти повече голове през вторите полувремена на своите срещи – 29 срещу 15 попадения преди почивката./ „Тема спорт“