ЦСКА-София удари Монтана като гост

0
-
-

В среща от Х кръг на първенството на елитната „А“ група U19отборът на Монтана допусна домакинска загуба с 0:1 от лидера в класирането ЦСКА-София. Единственият гол в мача вкара Християн Петров в 68-та минута засичайки в мрежата центриране от корнер. Гостите като цяло контролираха играта и тормозеха често вратаря Петър Петров, който направи серия от добри спасявания. Веднъж и гредата му помогна, след удара на капитана на малките „армейци“ Йоан Бауренски. Домакините също имаха своите възможности, най-чистата от които стана в 66-та минута, когато Георги Манолиу комбинира с Любомир Веселов, но той стреля покрай лявата странична греда. С успеха си ЦСКА-София остава начало в класирането с актив от 24 точки, Монтана разделя 13-14 място с Пирин, като и двата отбора имат по 4 точки.

Монтана: Петър Петров, Георги Замфиров, Петьо Петков, Георги Миланов, Деян Детелинов, Никола Николов-кап., Стефан Каменов, Борислав Евлогиев, Георги Манолиу, Любомир Веселов, Денис Димитров (Генади Николов, Алекс Тодоров, Валерио Валериев, Кристиян Младенов, Румен Георгиев, Милен Чакъров, Кристиян Вълков). Треньор: Дилян Иванов.

ЦСКА: Кристиян Сотиров, Александър Александров, Крум Николов, Християн Петров, Симеон Чатов, Йоан Бауренски-кап., Христо Радков, Росен Петров, Даниел Иванов, Андрей Йорданов, Асен Дончев (Ивайло Илиев, Калоян Симеонов, Кристиян Атанасов, Цветомир Цанев, Мартин Аврамов, Марк-Емилио Папазов, Алпай Рамадан). Треньор: Даниел Моралес.
Главен съдия: Станимир Тодоров.

Асистенти: Михаел Денчев, Ивелин Конов.

Стадион: „Огоста“-50 зрители.