ЦСКА-София удари Локо (Пд) в Елитната U19, „смърфовете“ скочиха на съдията

0
-
-

ЦСКА-София U19 победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в седмия си двубой от сезона в Елитната група. Срещата се проведе на базата на столичани в Панчарево.

Червените поведоха в 4-та минута, когато Калоян Симеонов засече с глава центриране отляво на Христо Панчев. В 89-та Даниел Иванов оформи крайното 2:0, а асистенцията направи Мартин Смоленски.

Локомотив имаше няколко добри шанса за гол – Петко Петков нацели гредата, а Сашо Лебанов също имаше възможност да се разпише.

На официалния си сайт пък „смърфовете“ изразиха сериозни претенции към рефера. „В края на двубоя „армейците“ стигнаха и до второ попадение. Секунди преди това реферът не отсъди нарушение срещу Мартин Паскалев, който получи неприятен удар с лакът в лицето. През втората част още на няколко пъти съдията реши да ощети пловдивчани със своите спорни отсъждания“, написаха „железничарите“.

В следващия кръг на червените предстои гостуване на Берое. На 28 септември Локомотив приема Дунав (Русе) на стадион „Пловдив“.