ЦСКА-София удари Литекс в 8-гошово шоу

0
diukens nazon (2)
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Литекс в контролна среща. На националната футболна база в Бояна „червените“ се наложиха с 5:3.

ЦСКА-София поведе след едва 120 секунди игра. Марк-Емилио Папазов с удар от границата на наказателното поле порази долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

Гостите реагираха светкавично и 4 минути по-късно изравниха. Илиян Капитанов центрира от корнер, а Иван Иванов засече с глава за 1:1.

ЦСКА-София отново поведе в 22-ата минута. Дюкенс Назон бе фаулиран в наказателното поле и главният съдия Станимир Тренчев отсъди дузпа. От бялата точка Матиас Фаетон бе точен за 2:1.

60 секунди по-късно „червените“ увеличиха аванса си. Назон проби отляво, влезе навътре, преодоля двама съперници в наказателното поле и с шут от 12-13 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 3:1.

В 29-ата минута Литекс намали изоставането си. Пас отляво стигна до Георги Стайков, който отблизо не сгреши за 3:2.

На почивката Нестор Ел Маестро направи куп промени. На терена за второто полувреме от титулярите останаха единствено Станислав Шопов, Марк-Емилио Папазов и Сейни Санянг.

В 56-ата минута ЦСКА-София възстанови аванса си от 2 попадения. Тобиас Хайнц намери на границата на вратарското поле необезпокоявания Илиан Антонов, който без проблеми прати топката в мрежата за 4:2.

В 73-ата Литекс стигна до трети гол. След пас отдясно, Кингсли Бучи изпревари пред вратарското поле Емануел Шакич и с плътен удар се разписа за 4:3.

В последната минута на двубоя Илиан Антонов даде пас по земя отдясно, а от границата на вратарското поле Джонатан Линдсет оформи крайното 5:3.

ЦСКА-София: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 24 Марк-Емилио Папазов, 9. Дюкенс Назон

Литекс: 1. Алекс Божев, 3. Александър Ангелов, 15. Иван Пенев, 5. Михаил Минков, 14. Галин Ташев, 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев, 11. Сулиман Абдулганию, 23. Илиян Капитанов