ЦСКА-София удари Арда като гост с подранил коледен подарък (ВИДЕО)

0
-
-

ЦСКА-София победи трудно с 1:0 Арда в 1/8-финален сблъсък за Купата на България. На стадиона в Кърджали, .

ЦСКА-София започна ударно и поведе след малко повече от 60 секунди игра. Зоран Гаич опита да върне с глава към вратаря, но вместо това изведе Али Соу. Нападателят преодоля Караджов и без проблеми прати топката в опразнената врата за 0:1.

В 10-ата минута Арда можеше да изравни. Топката стигна на чиста позиция в наказателното поле до Иван Коконов, който стреля по диагонала. Бусато обаче показа изумителен рефлекс, плонжира и изби в корнер.

120 секунди по-късно Александър Георгиев бе точен, след центриране от дясно. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 16-ата минута Деян Лозев центрира отдясно, Александър Георгиев засече с глава, но покрай дясната греда.

В 29-ата минута Малинов и Евандро направиха хубаво двойно в наказателното поле. Първият стреля от границата на вратарското поле, но покрай лявата греда.

До края на полувремето домакините упражниха натиск и на няколко пъти се създаде напрежение в наказателното поле на „червените“, без обаче да се стигне до чисто голово положение пред вратата на Бусато.

Втората част бе напът да започне като първата, но с обратен знак. Малко повече от минутка след подновяването на играта, Деян Лозев центрира отдясно, Иван Коконов пропусна, а Зоран Гаич засече пред вратарското поле. Топката обаче разтресе лявата греда.

В 53-ата минута Румян Ховсепян стреля от дъгата пред наказателното поле, но покрай дясната греда.

120 секунди по-късно Атанас Кръстев центрира отляво, Александър Георгиев засече от въздуха. Топката обаче премина над вратата.

С началото на второто полувреме домакините първи стигнаха до положение за гол. Зоран Гаич, който отправи силен изстрел отблизо, но топката срещна лявата греда на вратаря Бусато.

В 67-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов показа директен червен картон на го Али Соу заради това, че избута Илиас Хасани, а той му отвърна и получи втори жълт картон и двата отбора останаха в намален състав . Футболистите на Арда имаха претенции към съдията за червения картон за своя съотборник.

В 74-ата  домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Раул Албентоса , но Ивайло Стоянов ги подмина.

До края на срещата ще се запомнят един удар на Александър Георгиев в ръцете на Бусато  и ударът на Соломон-Отабор в добавеното време за ЦСКА-София. В следващата атака Тони Уот пропусна сам срещу Караджов, драмата можеше да е пълна, след като заради спорна засада бе отменен гол на Георгиев.