0
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София победи Арда в мач от VI кръг на efbet Лига. „Червените“ се наложиха на „Българска армия“ с 3:2, като повече от час резултатът бе равен – 1:1. Все пак, на хоризонта излезе познатият герой – Евандро, който вкара за 2:1. В края на мача съперниците си размениха по едно попадение за крайното 3:2.

ЦСКА-София натисна още с началния съдийски. Това даде резултат след четвърт час игра. „Червените“ организираха скоростна контра, която обаче започна с неотсъдено нарушение на Бикел срещу Лозев. Топката стигна в наказателното поле до Тиаго, който центрира към Тони Уот. Нападателят пък много майсторски засече от воле за 1:0.

240 секунди по-късно Арда изравни. Деян Лозев центрира остро отдясно, Радослав Василев се хвърли на шпагат и засече пред погледа на Черниаускас за 1:1.

В 27-ата минута Спас Делев стреля от дистанция, но вратарят на ЦСКА-София улови без проблеми.

В ответната атака Евандро засече с глава центриране отдясно, но доста неточно.

В 37-ата минута ЦСКА-София по чудо не възстанови преднината си. Тони Уот спечели висока топка отдясно, до тъчлинията, след което нахлу в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там Евандро засече от движение, насочвайки в долния ляв ъгъл, но Караджов със страхотен рефлекс изби в корнер.

Секунди по-късно отново стражът на Арда бе герой за своя отбор. Кристиян Малинов стреля мощно пред дъгата на наказателното поле. Вратарят обаче успя с една ръка да избие отиващата в горния му ляв ъгъл топка.

В 42-ата минута гостите поискаха дузпа. Коконов стреля силно, топката се удари в ръката на Албентоса, която обаче бе плътно залепена за гърдите му. Така главният арбитър Георги Николов правилно не посочи бялата точка.

В 51-ата минута настана кратко разбъркване в наказателното поле на гостите. Тони Уот шутира силно, но Ховсепян застана на пътя на топката, избивайки в корнер.

Минутка по-късно домакините поискаха дузпа за съприкосновение е наказателното поле между Емил Мартинов и Тони Уот. Главният съдия обаче не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 55-ата минута Евандро стреля от движение, но право в Караджов, който улови сигурно.

В 63-ата минута ЦСКА-София отново поведе. След изритана топка, Уот продължи с глава към Евандро. Бразилецът се промъкна между двама защитници на Арда и намери долния ляв ъгъл на вратата на Караджов за 2:1.

180 секунди по-късно Арда можеше да възстанови равенството. Дарко Глишич опита центриране отляво. Топката обаче се насочи към горния ляв ъгъл на вратата на Черниаускас, който все пак успя да избие.

В 78-ата минута ЦСКА-София можеше да сложи точка на интригата. Али Соу проби отдясно и пусна в наказателното поле към непокрития Малинов. Халфът стреля мигновено, но Караджов спаси.

В 82-ата минута домакините направиха чудовищен пропуска. Греъм Кери проби отляво и центрира в наказателното поле. Топката бе за сечена с глава на 2-3 метра пред голлинията от Тони Уот, който обаче я заби в земята, след което тя прелетя над вратата.

180 секунди по-късно Арда организира отлична атака. Топката стигна в наказателното поле до Венцислав Бенгюзов, който обаче нанесе твърде слаб удар и право в Черниаускас.

В ответната атака Малинов стреля мощно от границата на наказателното поле, ала много неточно.

В последната минута на редовното време ЦСКА-София изглеждаше, че си е подпечатал трите точки. След центриране отдясно на Турицов, Али Соу засече неспасяемо с глава за 3:1.

В даденото продължение обаче Арда реализира втори гол. Илиша Сам намери в наказателното поле Иван Коконов, който с удар в долния ляв ъгъл оформи крайното 3:2, карайки „червените“ да треперят до последно. За повече обаче нямаха нито сили, нито време.