ЦСКА-София строши рекорд по поредни калъфки!

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София стана първият български клуб, който в четири поредни шампионата завършва на второ място в крайното класиране. „Червените“ бяха подгласници на Лудогорец през 2017, 2018, 2019 и 2020 година.

Автентичното ЦСКА има на сметката си 21 сребърни медала до фалита си през 2016 г.

Левски за четвърти път в историята си завърши на четвърто място в класирането. Предишните пъти това се случи през сезоните 1972/73, 1089/90 и 1996/97. В първите два случая, както и сега, отборът не се класира в европейските клубни турнири.

ЦСКА-София нанесе една от най-тежките загуби в треньорската кариера на Димитър Димитров с победата си 5:0 над Берое. Всъщност това е изравнен най-голям погром над Херо, като досега той е падал още три пъти в елита с по 0:5. Две от тези загуби бяха през сезон 2000/01. Тогава като треньор на Велбъжд (Кн) Херо първо падна с този резултат с 0:5 в родния Бургас от тима, в който тръгна кариерата му на наставник – Нефтохимик. През пролетния дял от сезона той загуби с 0:5, както и сега от отбор, чийто ръководител е Гриша Ганчев – Литекс. През сезон 2013/14 като треньор на ПСФК Черноморец Херо падна с 0:5 у дома от сегашния си тим Берое, който пък тогава бе воден от Петър Хубчев.

Едва в последния кръг Дунав сложи край на кошмарната си серия от 11 поредни домакинства без победа. „Драконите“ победиха Царско село с 1:0, а предишният успех бе с 2:0 над Витоша на 12 август 2019. Най-дългата серия на Дунав е от 14 неуспеха вкъщи през 1951 година и в част от мачовете при завръщането в елита през 1956-а.

Настоящият сезон е първият, в който един от участниците в баража за Лига Европа няма да е Левски.